Oferta programowa TVP

16/05/2020 12:47
Oferta programowa TVP

W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Telewizja Polska przygotowała bardzo bogatą ofertę programową rozłożoną na różne kanały od soboty, 16 maja do niedzieli, 7 czerwca.

Programy, filmy dokumentalne i fabularne, reportaże, rozmowy i zapisy pielgrzymek - ponad trzy tysiące materiałów z archiwów Telewizji Polskiej, a także zupełnie nowe filmy, spektakle i koncerty, to próba wszechstronnego ujęcia myśli Papieża, która wciąż inspiruje do dialogu i działania.

18 maja 1920 roku urodził się Święty Jan Paweł II, Orędownik Pokoju, największy z Polaków, który zmienił oblicze świata i Kościoła. W maju Telewizja Polska uczci 100. urodziny Papieża wyjątkową ofertą programową, przygotowała również okolicznościowy spot. TVP obchodzi Jubileusz pod hasłem "Jan Paweł II - Papież Nadziei".

W niedzielę, 17 maja TVP nada nada specjalną Mszę św.; transmisja z Wadowic o godz. 10:30 w TVP 1. Tego samego dnia o 20:05 w TVP 1 będzie można wysłuchać orędzia ks. kard. Stanisława Dziwisza.

W poniedziałek, 18 maja będzie można uczestniczyć we mMzy św. odprawianej przy grobie św. Jana Pawła II pod przewodnictwem papieża Franciszka; transmisja z Watykanu o godz. 7:00 w TVP 1. O godz. 17:00 w TVP 3 będzie transmitowana Msza św. z Centrum Jana Pawła II w Krakowie, a o godz. 20:05 w TVP 1 - wystąpienie papieża Franciszka. Tego samego dnia o godz. 21:00 w TVP 1 zobaczymy spektakl Teatru Telewizji pt. "Powołanie" w reżyserii Pawła Woldana.

Przewidziana jest również premiera filmów dokumentalnych: w niedzielę o godz. 22:50 w TVP 1 "Lubię patrzeć jak wschodzi słońce", a w poniedziałek o 22:35 w TVP 1 "Zmartwychwstanie".

Przygotowany został ponadto wyjątkowy koncert pt. "Cała Polska śpiewa dla świętego Jana Pawła II", którego pierwszą część widzowie będą mogli obejrzeć w niedzielę w TVP 1 o godz. 17:30, a drugą tego samego dnia o godz. godz. 21:30.

Pełna oferta programowa znajduje się tutaj.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl