Pielgrzymi dotarli na Jasną Górę

14/08/2015 13:09
Pielgrzymi dotarli na Jasną Górę

W czwartek, 13 sierpnia dotarła na Jasną Górę 37. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej. W Grupie nr. 1, która wyruszyła z naszej Fary do tronu Jasnogórskiej Pani pielgrzymowało blisko 160 pątników.


Przez całe 8 dni rekolekcji w drodze pątnikom towarzyszyły ogromne upały. Mimo lejącego się żaru z nieba wszyscy bezpiecznie i szczęśliwie dotarli na Jasną Górę. Po godz. 15:00 nasza grupa pojawiła się w Al. NMP, które wiodą bezpośrednio przed Jasnogórski szczyt, a po godz. 16:00 weszliśmy do Kaplicy Cudownego obrazu by tam w chwili modlitwy przedstawić Królowej Polski wszystkie te sprawy i intencje z którymi do niej zmierzaliśmy.

Szóstego dnia w drodze do Kuźnicy Grodziskiej pielgrzymów odwiedził ks. proboszcz Mirosław Nowak. Ks. proboszcz oprócz słodkiego poczęstunku i tak bardzo potrzebnej każdemu pielgrzymowi wody, wygłosił w drodze piękną konferencję na temat Bożego Miłosierdzia, a wieczorem pątnikom którzy po raz pierwszy kroczyli z nami, udzielił chrztu. Każdy ochrzczony z rąk ks. Mirosława otrzymał pamiątkowy certyfikat potwierdzający przynależność do najstarszej grupy Pielgrzymki Radomskiej - Grupy nr. 1. Wieczorne spotkania zakończyła wspólna modlitwa Apelowa.

Przewodnikiem grupy był ks. Sebastian Kijak, któremu pomagali ks. Michał Bartosiak z parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Skaryszewie, ks. Leszek Sewenryn z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Stąporkowie oraz dwaj alumni WSD w Radomiu, nasz parafianin Karol Dobrasiewicz oraz Wojciech Jończyk z parafii pw. św. Jacka i św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Odrowążu.

W tym roku na Jasną Górę w pięciu kolumnach (dwóch radomskich) oraz po jednej ze Skarżyska-Kamiennej, Opoczna i Starachowic dotarło w sumie 6 365 pielgrzymów. Pątnikom towarzyszyło hasło "Dotknij Miłosierdzia".

Zdjęcia z tegorocznej Pieszej Pielgrzymki znajdują się w tym miejscu.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl