Pielgrzymka - dzień IV

09/08/2017 22:34
Pielgrzymka - dzień IV

Do Radoszyc dotarli w środę pielgrzymi zmierzający na Jasną Górę. Za pątnikami już połowa trasy i jutro opuszczą tereny Diecezji Radomskiej.Czwarty dzień pielgrzymki rozpoczął się najwcześniej z dotychczasowych, bo już o godz. 6:00 w kościele parafialnym w Stąporkowie sprawowana była Msza św. Wstać trzeba było więc stosunkowo wcześnie, bo już po godz. 5:00, ale pielgrzymka to nie czas by się wysypiać. Najdłużej mogli pospać Ci, którzy nocowali w namiotach na placu kościelnym.

Z racji, że czekał nas dziś najdłuższy etap z dotychczasowych (do pokonania mieliśmy blisko 30 km), dlatego w drogę ruszyliśmy już o godz. 8:00. Tradycyjnie, czwartego dnia do naszej grupy dołączyła kilkudziesięcioosobowa grupa pielgrzymów ze Stąporkowa z ks. Przemysławem Chrzanowskim. Pątnicy ze Stąporkowa zostali przez całą grupę przywitani gromkimi brawami i piosenką. Tak więc od środowego poranka nasza "Jedynka" była liczniejsza, ale nie była to ostatnia grupa pątników, która tego dnia dołączyła do naszej grupy.

Podobnie jak wczoraj, tak i dziś do południa, dwa pierwsze etapy wiodły przez zielone tereny Nadleśnictwa Stąporków. Dziś jednak zdecydowanie więcej było wniesień, które musieliśmy pokonać. Po pokonaniu blisko 17 km, z odpoczynkami w Błotnicy i Przyłogach (tu odwiedzili nas księża ze Skaryszewa, ks. proboszcz Dariusz Skrok i ks. wikariusz Karol Janus), po godz. 13:00 dotarliśmy na obiad do Królewca, wsłuchując się po drodze w konferencję nt. Sakramentu Bierzmowania, którą wygłosił nasz ks. przewodnik Mirosław. W Królewcu czekali na nas pątnicy z Zaborowic, którzy właśnie w tym miejscu dołączają do naszej grupy. Jak zawsze przygotowali dla naszej grupy obiad. Dziś mogliśmy skosztować pysznej pomidorówki. Razem z grupą pielgrzymów z Zaborowic na obiedzie obecny był także ks. Zbigniew Kołton, proboszcz parafii Zaborowice.

Przerwa obiadowa nie była dziś bardzo długa, ale wystarczająca by każdy zjadł i odpoczął. Na przedostatni etap ruszyliśmy ok. godz. 14:30 jako jedna z ostatnich grup kolumny. Na samym początku powitaliśmy oczywiście pielgrzymów z Zaborowic i podziękowaliśmy za przygotowany obiad. Krocząc w kierunku Radoszyc w godzinie miłosierdzia odśpiewaliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a ostatni etap został zarezerwowany na modlitwę różańcową. Rozważaliśmy dziś tajemnice chwalebne różańca świętego, polecają Jezusowi przez wstawiennictwo Maryi nasz intencje, z którymi do Niej zmierzamy. Przed godz. 18:00 trochę zmęczeni, ale ze rozśpiewani zameldowaliśmy się w Radoszycach. Całą grupą udaliśmy do kościoła by podziękować za kolejny dzień naszych rekolekcji.

Dzień zakończył oczywiście Apel Jasnogórski poprzedzony adoracją Najświętszego Sakramentu.

Przez cały dzień kroczyliśmy w ogromnym upale. Za nami już półmetek pielgrzymki. Od dziś, od obiadu nasza "Jedynka" jest już w komplecie, i jest jedną z najliczniejszych grup w naszej kolumnie I. Jest nas w sumie ponad 180 osób. Opiekę duchową sprawuje trzech księży; ks. Mirosław (Fara), ks. Michał (Skaryszew), ks. Przemysław (Stąporków) i kleryk, Karol (Fara).

Jutro czeka nas 23-kilometrowy etap do Oleszna.

Z trasy pielgrzymki, Lider-Piotrek.

Zdjęcia z IV dnia

Migawka z trasystatystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl