Pielgrzymka do Ziemi Świętej

26/11/2018 22:38
Pielgrzymka do Ziemi Świętej

W dniach 31 stycznia - 6 lutego 2019 roku organizowana jest 7-dniowa pielgrzymka do Ziemi Świętej. Szczegóły w rozwinięciu.Dzień I - 31 stycznia (czwartek)

Spotkanie uczestników na parkingu ul. Lekarskiej o godz. 1:00, przejazd na lotnisko w Lublinie. Godz. 3:45 odprawa na lotnisku, godz. 5:45 wylot do Izraela. Godz. 10:25 lądowanie w Tel Avivie. Przejazd do Betlejem - Bazylika Narodzeni Pańskiego. Przejście do Sanktuarium Matki Bożej Karmiącej - Grota Mleczna. Przejazd na Pole Pasterzy, następnie do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień II - 1 lutego (piątek)

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd na północ Izraela. Cezarea Nadmorska - ruiny starożytnego miasta i akweduktów. Przejazd do Hajfy - panorama Ogrodów Bahajskich. Następnie nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania Pańskiego w Nazarecie. Przejazd do Kany Galilejskiej - sanktuarium pierwszego cudu Pana Jezusa. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień III - 2 lutego (sobota)

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Rejs po Jeziorze Galilejskim. Wizyta w sanktuarium na Górze Ośmiu Błogosławieństw, Tabga - Kościoły rozmnożenia chleba i ryb i Prymatu św. Piotra. Przejazd do Kafarnaum, ruiny starożytnego miasta, Dom św. Piotra. Góra Tabor. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień IV - 3 lutego (niedziela)

Śniadanie, przejazd na Górę Oliwną. Sanktuarium Pater Noster, przejście drogą niedzieli palmowej do kościoła Dominus Flevit. Panorama Jerozolimy. Kościół Wszystkich Narodów. Przejazd na Górę Syjon do Bazyliki Zaśnięcia NMP, spacer do Wieczernika i grobu Króla Dawida. Zejście do kościoła św. Piotra in Gallicantu. Spacer Starym Miastem pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień V - 4 lutego (poniedziałek)

Śniadanie, dalszy pobyt w Jerozolimie - Via Dolorosa(Droga Krzyżowa), Bazylika Grobu Pańskiego (Msza święta). Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień VI - 5 lutego (wtorek)

Śniadanie, Msza Święta. Przejazd do Betanii (Grób Łazarza, Dom Marii Marty i Łazarza), Jerycho (Góra Kuszenia - panorama - Drzewo Sykomory), Rzeka Jordan (odnowienie przyrzeczeń sakramentu Chrztu Świętego) oraz Qumran. Przejazd nad Morze Martwe - wypoczynek. Powrót do Betlejem - obiadokolacja i nocleg.

Dzień VII - 6 lutego (środa)

Śniadanie, Msza Święta. Przejazd do Ain Karem (miejsce narodzin Jana Chrzciciela i nawiedzenia Elżbiety). Jerozolima - Menora, transfer do Yad Washem (Muzeum upamiętniające holokaust), Kneset (współczesny parlament). Przejazd na lotnisko. Godz. 21:10 wylot do Polski. Godz. 0:05+1 lądowanie w Lublinie, transfer do Radomia, zakończenie pielgrzymki.

Cena:
1260 PLN + 430 $

Cena obejmuje:
- transport autokarem z wi-fi na pokładzie
- zakwaterowanie z wyżywieniem (śniadanie, obiadokolacja) w hotelach 3 i 4 gwiazdkowych
- 1 butelka wody na osobę dziennie
- czapki, mapy, certyfikaty i zdjęcia magnetyczne
- koszty zwiedzania wg programu
- ubezpieczenie KL i NNW TuiR ERV
- składka na TFG
- podatek VAT

Dodatkowe opłaty:
- 200 $ - płatne pilotowi na miejscu w Izraelu
- 50 PLN - transport na lotnisko (autokar z Radomia - dla chętnych)

Więcej szczegółowych informacji i zapisy w kancelarii oraz u ks. Przemysława Mąkosy pod nr. tel. 502 608 743.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl