Pielgrzymowali do Wilna

06/10/2018 00:23
Pielgrzymowali do Wilna

We wrześniu grupa parafian wraz z ks. proboszczem Mirosławem Nowakiem i ks. wikariuszem Jarosławem Kęską udała się na pielgrzymkę do Wilna, odwiedzając także m.in. Sokółkę, Żmudź, Kowno, Troki.

Pierwszym punktem pielgrzymki była Kolegiata św. Antoniego w Sokółce i Sanktuarium Cudu Eucharystycznego, gdzie pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św. Następnie udali się w kierunku Wilna.

Tam oprócz zwiedzana Ostrej Bramy odwiedzili m.in. cmentarz na Rossie, gdzie przy Mauzoleum Matki i Serca Syna złożyli kwiaty i odśpiewali hymn narodowy, cerkiew św. Ducha, klasztor unicki Bazylianów - miejsce uwięzienia Adama Mickiewicza, kościół św. Anny, kościół św. Michała, w którym spowiadała się św. s. Faustyna, Katedrę św. Stanisława i znajdującą się tam kaplicę królewską św. Kazimierza Jagiellończyka, a także Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie znajduje się oryginalny obraz Jezusa Miłosiernego, namalowany według wskazań św. s. Faustyny. Tu została odprawiona Msza św.


Kolejnego dnia pielgrzymi wyruszyli na Żmudź, nawiedzając sanktuarium maryjne w Szydłowie i Górę Krzyży w Szawlach oraz do Kowna, gdzie zwiedzili m.in.: ruiny zamku kowieńskiego, dom Perkuna czy katedrę Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Ostatniego dnia przed Obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej została odprawiona Msza św. Pielgrzymi odwiedzili także m.in. dom św. s. Faustyny, gdzie była podyktowana Koronka do Bożego Miłosierdzia. Na koniec udali się do Trok na rejs po jeziorze Galve, ale także zwiedzili zamek księcia Witolda i świątynię karaimską.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl