Pielgrzymowali na Jasną Górę

15/08/2023 18:23
Pielgrzymowali na Jasną Górę

85 osób pielgrzymowało w tym roku na Jasną Górę w Grupie 1, czyli "grupie farnej". Pątnicy po ośmiu dniach drogi i pokonaniu ponad 200 km w niedzielę, 13 sierpnia dotarli to przed tron Matki Bożej - Królowej Polski.

Pątników na Jasną Górę prowadził po raz trzeci ks. wikariusz Damian Sadza. Oprócz niego opiekę duchową nad grupą sprawowali ks. Patryk Hrostek z parafii pw. św. Piotra w Radomiu i ks. Przemysław Chrzanowski z parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Skaryszewie. Przez trzy dni pielgrzymował także ks. Łukasz Baranowski z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Stąporkowie. Z grupą pielgrzymowała także s. Urszula Kuźnia z parafii w Skaryszewie.

Pątników dwukrotnie na trasie odwiedził ks. proboszcz Mirosław Nowak. W Stąporkowie przewodniczył Mszy św. rozpoczynającej trzeci dzień pielgrzymowania.


Dziękujemy wszystkim za wspaniały czas rekolekcji w drodze. Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich ludzi dobrego serca. Bóg zapłać za Wasze dobro, życzliwość, otwartość. Niech Pani Jasnogórska wyprasza Wam potrzebne łaski.

Zapraszamy wszystkich, którzy w tym roku pielgrzymowali z Grupą 1 na spotkanie popielgrzymkowe, które odbędzie się w niedzielę, 10 września. O godz. 18:00 w Farze będzie sprawowana dziękczynna Eucharystia, a po niej wspólne grillowanie.


Zdjęcia: Pielgrzymka Radomska, s. Urszula, Maciej, Marek

 
statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl