Plan Triduum Paschalnego

29/03/2015 10:20
Plan Triduum Paschalnego

Zapraszamy do udziału w uroczystościach Triduum Paschalnego w naszej Farze. Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota są dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne.


Wielki Czwartek


Tego dnia celebrowana jest tylko jedna Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. W naszej świątyni rozpocznie się o godzinie 19:00 i będzie połączona z włączeniem do grona ministrantów kilkunastu kandydatów. Po hymnie "Chwała na wysokości Bogu" umilkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego ciemnicą. Adoracja do godz. 22:00.

Wielki Piątek

Na znak smutku i żałoby w Wielki Piątek nie sprawuje się Eucharystii. O godz. 8:00. odmówimy Jutrznię, którą rozpoczniemy adorację. Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 19:00, wcześniej Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:30 i o godz. 18:15 dla wszystkich. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 22:00. Na 21:30 zapraszamy młodzież. W tym dniu wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości pokarmu.

Wielka Sobota

Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim.

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8:00 do godz. 13:00. Postarajmy się tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli zatrzymać się choć 15 min. na adoracji przy Grobie Pańskim.

Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia, która oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa rozpocznie się o godz. 19:00.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Msza św. i Procesja Rezurekcyjna o godz. 6:00. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7:30, gdyż w tym czasie gromadzimy się przy stołach i spożywamy śniadanie wielkanocne. Dalsze Msze św. według porządku niedzielnego.

Tego dnia prosimy o tacę gospodarczą na dalsze prace remontowe naszej Farnej świątyni. Zaraz po świętach rozpocznie się bardzo kosztowna konserwacja prezbiterium.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl