"Powędruj" utwór dla pielgrzymów

15/07/2021 20:39
"Powędruj" utwór dla pielgrzymów

Radomski zespół rockowy OMEN nagrał w Farze pielgrzymkowy utwór "Powędruj". Niech utwór ten będzie zachętą i zaproszeniem, by w tym roku wybrać się na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę z naszą Grupą 1.

Jak to się stało, że artyści postrzegani jako wymiatacze z pogranicza ciężkiego rocka i popu wstawili swoje wzmacniacze, nagłośnienie i światła (przynajmniej na czas kręcenia teledysku) do prezbiterium Kościoła Farnego św. Jana Chrzciciela w Radomiu?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Z pewnością ważne są doświadczenia osobiste sprzed kilku lat jednego z muzyków zespołu OMEN. Ale przede wszystkim kluczem do wyjaśnienia jest osoba autora tekstu (i pierwotnej melodii) utworu "Powędruj", ks. Lecha Gralaka - człowieka nietuzinkowego.

Księdza Gralaka, twórcę i wieloletniego szefa istniejącego od ponad 45 lat zespołu wokalno-instrumentalnego "Oratorium" znają doskonale w Radomiu i... wielu miejscach istotnych dla muzyki na całym świecie. Nie przypadkiem radomscy muzycy ciut starsi lub nieco młodsi, niż "Oratorium", mieli okazję spotkać na swojej drodze księdza Lecha i znali jego twórczość.

Propozycja, by do powstałej wiele lat temu piosenki "Powędruj" napisać nową muzykę, brzmiącą rockowo i zupełnie inaczej postrzeganą przez młodego odbiorcę, wędrującego w sierpniu na Jasną Górę, spotkała się z przychylną reakcją ks. Lecha Gralaka, co najlepiej widać po jego minie w teledysku wyprodukowanym przez zespół OMEN.

Jednocześnie Agencja Muzyczna Polskiego Radia przygotowała w limitowanym nakładzie tradycyjną płytę kompaktową z piosenką i teledyskiem. Płyta trafi do grup ruszających w początkach sierpnia, w kierunku Częstochowy. W 2021 pielgrzymom towarzyszyć będzie, chyba po raz pierwszy w historii, dedykowana muzyka z pogranicza popu i rocka.

Niech utwór ten będzie zachętą i zaproszeniem, by w tym roku wybrać się na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę z naszą Grupą 1. Zapisy na tegoroczną pielgrzymkę tylko przez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY do 25 lipca. Wszystkie niezbędne informacje na temat tegorocznej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę znajdują się TUTAJ.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl