Przygotowania do pielgrzymki

27/05/2015 09:38
Przygotowania do pielgrzymki

Rozpoczęły się przygotowania do tegorocznej, 37. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Zapraszamy do pielgrzymowania z Grupą nr 1, która 6 sierpnia wyruszy z naszej parafii.

W czwartek 21 maja w Wyższym Seminarium Duchownym odbyło się spotkanie księży przewodników z bp Henrykiem Tomasikiem, które poświęcone było pielgrzymce.

Hasło tegorocznej pielgrzymki to "Dotknij miłosierdzia", które nawiązuje do Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 roku odbędą się w Krakowie.

Pielgrzymi na pątniczy szlak wyruszą w czwartek 6 sierpnia, a na Jasną Górę po ośmiu dniach wędrówki dotrą 13 sierpnia.

Tradycyjnie z naszej Fary wyruszy Grupa nr. 1, czyli najstarsza grupa pielgrzymki radomskiej. I choć do pielgrzymki zostało jeszcze sporo czasu, to już dziś zachęcamy do pielgrzymowania razem z nami.

I Ty wybierz się wybierz się razem z nami na wspaniały pielgrzymkowy szlak!
Jeśli będziesz szedł wytrwale, to na Jasnej Górze w Jej obliczu ujrzysz Boga znak.

Sezon pieszych pielgrzymek na Jasną Górą zainaugurowała tradycyjnie Piesza Pielgrzymka Łowicka nazywana przez Ojców Paulinów "jaskółką pielgrzymek", ponieważ jest pierwszą dużą grupą, która przybywa na Jasną Górę. Łowiczanie co roku przychodzą na Zielone Świątki - czyli obchodzoną w Kościele uroczystość Zesłania Ducha Świętego.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl