Przygotowania do pielgrzymki

09/07/2017 17:11
Przygotowania do pielgrzymki

Trwają przygotowania do tegorocznej 39. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Pątnicy wyruszą na pielgrzymi szlak 6 sierpnia pod hasłem "Idźcie i głoście". I ty wybierz się razem z nami...


Hasło tegorocznych rekolekcji w drodze jest hasłem roku duszpasterskiego. - Słowa te przypominają nam wezwanie, które kieruje do nas Jezus Chrystus, jako swoich uczniów. To wezwanie rozbrzmiewa już od chwili naszego chrztu, umocnione przez sakrament bierzmowania. Przypomina, że cały kościół jest misyjny. I też poprzez plan tych rekolekcji w drodze, chcemy to odkryć w sposób szczególny. To, że jesteśmy posłani do świata, że mamy być zaczynem dobra w tym świecie - mówi w Radiu Plus Radom ks. Mirosław Kszczot, dyrektor Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę.

Pielgrzymujemy w słońcu...

Pielgrzymi na pątniczy szlak wyruszą tradycyjnie 6 sierpnia by po ośmiu dniach wędrówki 13 sierpnia dotrzeć na Jasną Górę. Piesza Pielgrzymka Radomska ma piękną i bogatą historię, w którą wpisuje się grupa nr 1. "Jedynka" niezmiennie i nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat 6 sierpnia wyrusza z naszej Fary do Jasnogórskiego sanktuarium. Nasza grupa pielgrzymuje w kolumnie I. Pielgrzymi w ciągu ośmiu dni pokonują blisko 200 km. Trasa wiedzie przez Orońsko, Chlewiska, Stąporków, Radoszyce, Oleszno, Kuźnicę Grodziską, Mokrzesz, Mstów i Przeprośną Górkę.

Pielgrzymka to czas niezwykły: czas nawrócenia i skupienia się na tym, co najważniejsze, czas oderwania od codziennych spraw, od nieustannej gonitwy, czas poznania nowych, wspaniałych ludzi, a przede wszystkim czas poznania Jezusa Chrystusa. To także czas który uczy życia we wspólnocie. Budowaniu wyjątkowej więzi pomiędzy pątnikami sprzyja zwyczajowe zwracanie się do siebie "bracie", "siostro".

...ale i w deszczu

Wędrując przez wioski i miasteczka pielgrzymi korzystają z wielkiej gościny gospodarzy, którzy otwierają dla nich swoje domy i dzielą się tym, co mają. Często wzdłuż trasy pielgrzymki można spotkać osoby starsze lub chore. Oni niekiedy chcieliby dołączyć się i podążać razem z nami, ale brakuje sił, aby to uczynić. Niezwykle wymowne staje się ich wzruszenie a czasem i łzy. W chwilach zmęczenia i kryzysu takie osoby uczą, że nie warto rezygnować, lecz nadal kroczyć do stóp Jasnogórskiej Pani.

Każdy kto idzie po raz pierwszy musi zostać ochrzczony

Wielu ludzi młodych dzięki pielgrzymce rozeznało właściwie swoją drogę życiową. Wielu dzięki pielgrzymce odnalazło swoją drugą połowę. Wielu zdecydowało się, aby wkroczyć na drogę życia kapłańskiego lub zakonnego. Wielu małżonków dzięki pielgrzymce pogłębiło swoje relacje małżeńskie. Są także i tacy, którzy wymodlili łaskę zdrowia czy długo wyczekiwane potomstwo. Pielgrzymka przynosi konkretne owoce w życiu każdego, kto na nią wyruszy!

Dlatego i Ty wybierz się razem z nami na wspaniały pielgrzymkowy szlak!
Jeśli będziesz szedł wytrwale, to na Jasnej Górze w Jej obliczu ujrzysz Boga znak.

Zapraszamy do pielgrzymowania z Grupą nr 1.

Po ośmiu dniach wędrówki 13 sierpnia docieramy do celu, na Jasną Górę




















statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl