Rekolekcje Adwentowe

22/12/2019 19:59
Rekolekcje Adwentowe

Zakończyły się tegoroczne Rekolekcje Adwentowe. Składamy serdeczne Bóg zapłać ojcu rekolekcjoniście ks. Damianowi Drabikowskiemu za wygłoszone Słowo Boże i przygotowanie nas na Święta Bożego Narodzenia.

Ojciec rekolekcjonista w naukach zachęcał do czuwania, budowania we właściwy sposób do drogi do Pana Boga, otworzenia się na Jego działanie i zaufania Mu. - Otwórzmy nasze serce na Chrystusa i zacznijmy ufać Bogu, zacznijmy wierzyć w to, że On jest między nami i może zdziałać wszystko, bo Pan Bóg jest. Jeżeli tylko ograniczymy się do tej zewnętrznej otoczki świąt Bożego Narodzenia, to te święta nie są nic warte. Jeżeli nie będziemy czuwać odpowiedzialnie w naszym życiu, jeżeli nie będziemy budować drogi do Pana Boga w sposób właściwy na mocnych fundamentach, jeżeli nie otworzymy się na działania Pana Boga i Mu nie zaufamy, to nasze życie będzie puste. Zatem ufajmy Mu, czuwajmy i budujmy drogę do Boga, bo z Nim przeżyjemy najpiękniejsze momenty naszego życia - mówił w ostatnim dniu rekolekcji ks. Damian Drabikowski.

Na koniec ks. Damian złożył życzenia. - Chciałbym życzyć Wam, aby święta, które są przed nami były dla nas jedynym z najpiękniejszych momentów naszego życia, kiedy może czasem, chociaż na chwilę zatrzymamy się i zastanowimy nad moją relacją z Panem Bogiem. Abyśmy oprócz prezentów, które rozpakujemy, rozpakowali najpiękniejszy prezent, jaki otrzymaliśmy. Abyśmy rozpakowali w końcu ten prezent, który łączy mnie z Bogiem, tę prawdziwą miłość, bo On chce nam okazać swoją miłość i zaskakuje nas wciąż swym ogromem i swoją pokorą jednocześnie, ogromem miłości. Zatem pytanie, czy jesteś gotowy przyjąć Chrystusa, otworzyć swoje serce, umysł, całego siebie na Niego, zaufać Mu? Jeśli tak, to czy Go przyjmiesz?


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl