Rekolekcje za nami

15/03/2016 22:48
Rekolekcje za nami

Zakończyły się parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Księdzu rekolekcjoniście składamy serdeczne Bóg Zapłać za wygłoszone Słowo Boże. Dopełnieniem rekolekcji będzie spowiedź święta w najbliższą sobotę.

Na zakończenie rekolekcji ks. Czesław Parzyszek udzielił błogosławieństwa, a dziękując za zaproszenie i obecność w naszej wspólnocie parafialnej mówił.

- Chciałbym serdecznie podziękować dobremu Bogu za wszystkie łaski, za wszystkie oświecenia, które otrzymaliśmy w czasie tych rekolekcji. Niech Bóg naprawdę będzie uwielbiony w swoim wielkim miłosierdziu. Ale również chciałem podziękować i ludziom. Najpierw księdzu proboszczowi, który mnie zaprosił i z którym razem studiowaliśmy na uczelni. Chcę powiedzieć, że było mi tu bardzo dobrze. Byłem zauroczony Farą, bo nie do końca wiedziałem jak ona wygląda a widzę, że wygląda pięknie, to wyraz troski księdza proboszcza o świątynię. Dziękuję księżom wikariuszom Sebastianowi i Dawidowi, siostrze zakrystiance, Pani organistce, tym z którymi spożywałem posiłki. Dziękuję Wam drodzy bo widzę takie wasze twarze łagodne i pogodne. Zupełnie inaczej mówi się jak widzi się właśnie takie zasłuchane twarze, Bóg Wam zapłać.

Chcę powiedzieć, że zabieram Was w moje modlitwy, a Wy módlcie się nie tylko za mnie, ale też za te siostry, które dniem i nocą modliły się za nas. Chciałbym żebyście przeżyli te święta w ogromnej miłości do Boga i do ludzi, żeby ta miłość rzeczywiście zagościła w waszych domach, żebyście te święta przeżyli tak radośnie i śpiewali to radosne Alleluja. Powiem za Papieżem, że żal odjeżdżać, cóż zrobić, żal odjeżdżać ale trzeba. Takie jest nasze życie, że składa się z powitań i pożegnań. Z całego serca życzę Wam błogosławionych świąt przeżytych jak najpiękniej -
powiedział ks. Czesław.

Ks. proboszcz Mirosław Nowak dziękując księdzu Czesławowi za przyjęcie zaproszenia i głoszone Słowo Boże powiedział. - Dziękuję księże Profesorze za przyjęcia zaproszenia. Jak mówiłem, że rekolekcje będzie głosił ksiądz prof. dr. hab., to niektórzy mówili, że będzie bardzo mądrze i naukowo a niektórzy się nawet smucili, a jak ksiądz Profesor przemówił to jest radość, wiele miłości, dobroci, ksiądz Profesor dzieli się po prostu sercem, a to co naukowe pomaga tylko zgłębiać to co duchowe.I bardzo dziękujemy za świadectwo swojej wiary, bo to zawsze rekolekcje są świadectwem wiary w Pana Boga. Dziękujemy za ciepło słowa, tą atmosferę którą tworzy zawsze rekolekcjonista. Wielu ludzi kazało mi podziękować, bo mówili, że te słowa trafiały do nich i bardzo się cieszyli, ze był ksiądz z nami. Będziemy starali się miłosierną miłość wnosić w nasze życie, a te wskazówki które w czasie rekolekcji zostały podane pomogą nam w pięknym życiu, bo przecież o to chodzi i kiedyś w pięknym przebywaniu z Bogiem. Bóg zapłać.


W najbliższą sobotę 19 marca księża w konfesjonałach będą czekać rano od godz. 9:00 do godz. 11:00 oraz po południu o godz. 16:00 do godz. 18:00.

Skorzystajmy z tej możliwości i nie odkładajmy spowiedzi na Wielki Tydzień, a szczególnie na czas Triduum Paschalnego.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl