Rezurekcja w Farze

01/04/2018 10:01
Rezurekcja w Farze

O świcie w niedzielny poranek, procesją rezurekcyjną wokół naszej Fary oznajmiliśmy światu, że Chrystus Zmartwychwstał i zwyciężył śmierć, Alleluja!

Równo z wybiciem godz. 6:00 wszyscy zgromadzeni przy Grobie Pańskim wyruszyli w procesji wokół świątyni. Na czele ministranci nieśli krzyż i figurę Zmartwychwstałego Chrystusa, a za nimi w uroczystym orszaku podążali wszyscy wierni. Przy wtórze radosnego śpiewu "Wesoły nam dzień dziś nastał" ks. proboszcz Mirosław Nowak niósł monstrancję z Najświętszym Sakramentem.

Gdy procesja dotarła do kościoła, po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył ks. proboszcz. W homilii mowił: - Mój Bóg żyje! Nasz Bóg żyje! On prawdziwie zmartwychwstał. Chrystus Zmartwychwstał, odniósł wielki tryumf. Pokonał śmierć, pokonał grzech, pokonał szatana, pokonał grób. A zatem nie bójmy się. Nie bójmy się tej śmierci, wobec której jesteśmy, wydaje się, że zupełnie bezradni. Bójmy się, tylko byśmy sami nie zamienili się w zimny, twardy kamień, który rani i niszczy nas samych i innych.

W grobie zostały leżące płótna oraz chusta. One nie zmartwychwstały, one zostały w grobie. Uważajmy, byśmy swojego życia nie poświęcili trosce o płótna, czyli o to wszystko, co wydaje się być potrzebne po to, aby mieć coś najdroższego, najładniejszego, najszybszego, najwspanialszą karierą czy sławę. Dobra, którymi człowiek posługuje się tu na ziemi, trzeba zostawić, bo one nie zmartwychwstają. Zmartwychwstaną prawda, wolność, miłość, dobroć.

Chciejmy uwierzyć w takiego Boga, który bierze krzyż, umiera na nim, a potem zmartwychwstaje. Taki Bóg jest mocniejszy niż śmierć, mocniejszy niż grzech, mocniejszy niż szatan i w takiego Boga chcę wierzyć! Taki Bóg mnie nie opuści. W piękny sposób mamy to przedstawione w naszym parafialnym grobie, kiedy widzimy całą Trójcę Świętą, która troszczy się o zbawienie. Bóg Ojciec nie opuścił Syna i Duch Święty uczestniczył w naszym zbawieniu. Cała Trójca Święta służy człowiekowi. Taki Bóg mnie nie opuści. On mi wybaczy i przeprowadzi przez bramy śmierci.

Niech dzisiejsza uroczystość będzie pierwszym dniem tygodnia, w którym nie tylko Jezus Chrystus Zmartwychwstał, ale pierwszym dniem tygodnia, w którym zmartwychwstaje nasze życie.

Po Komunii świętej w świątyni wybrzmiało uroczyste "Te Deum Laudamus", a na zakończenie ks. proboszcz Mirosław Nowak podziękował wszystkim za przygotowanie i udział w Tridum Paschalnym oraz złożył świąteczne życzenia.

Zdjęcia


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl