Rezurekcja w Farze

21/04/2019 08:40
Rezurekcja w Farze

O świcie w niedzielny poranek, wokół Fary przeszła procesja rezurekcyjna. W ten sposób oznajmiono, że Chrystus Zmartwychwstał i zwyciężył śmierć, Alleluja!

Równo z wybiciem godz. 6:00 wszyscy zgromadzeni przy Grobie Pańskim wyruszyli w procesji wokół świątyni. Na czele ministranci nieśli krzyż i figurę Zmartwychwstałego Chrystusa, a za nimi w uroczystym orszaku podążali wszyscy wierni. Przy wtórze radosnego śpiewu "Wesoły nam dzień dziś nastał" Proboszcz Fary - ks. Mirosław Nowak niósł monstrancję z Najświętszym Sakramentem.

Gdy procesja dotarła do kościoła, po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem rozpoczęła się Msza św.. W homilii ks. Mirosław mówił: - Jak Piotr i Jan przybiegliśmy dzisiaj rano do świątyni. Przybiegliśmy jak oni ujrzeć i uwierzyć. Czy jednak tak łatwo jest uwierzyć? Jak św. Piotr chciałbym się dowiedzieć; wiecie, co się działo się w całej Judei? Znacie sprawę Jezusa z Nazaretu? Odpowiemy znamy. Ale co znamy z tej sprawy Jezus? Czy tylko niektóre rzeczy, czy rzeczywiście całe Jego dzieło, wszystko, co się działo w Judei,  począwszy od Galilei, po chrzcie, który głosił Jan, aż do męki na krzyżu? Znajdujemy tu ważne słowa; dlatego, że Bóg był z Nimi, przeszedł On dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy byli pod władzą diabła, dlatego, że Bóg był z Nimi.

Bardzo pięknie symbolizuje to nasza tegoroczna dekoracja grobu. Bóg jest Jezusem, jest Duch Święty, wszystko jest w Bożych rękach, w tych rękach, w które Jezus powierza swojego ducha. Wszystko jest w rękach Boga. A czy Bóg jest z nami? Czy Bóg jest ze mną w moim życiu? Czy idę przez to życie dobrze czyniąc?

Uwierzmy, uwierzmy na nowo w zmartwychwstanie. Spotkajmy dzisiaj Tego, który zwyciężył śmierć, piekło i szatana. Niech ta Wielkanoc dla każdego z nas stanie się naprawdę świętem nadziei, świętem łaski, świętem radości i miłości. Nie zapomnijmy tego w kolejnych dniach naszego życia. Zróbmy wszystko, aby żyć prawdą o Zmartwychwstałym. Oby jakość naszego życia potwierdziła tę wiarę, obyśmy nie zapomnieli. Patrzmy z wiarą na groby, niech one nieustannie przypominają nam o innym, lepszym życiu, o tym życiu, które wysłużył nam Pan Jezus Chrystus.

Po Komunii świętej w Farze wybrzmiało uroczyste "Te Deum Laudamus", a na zakończenie ks. proboszcz Mirosław Nowak podziękował wszystkim za przygotowanie i udział w Triduum Paschalnym oraz złożył świąteczne życzenia.

Zdjęcia


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl