Rodzina Radia Maryja w Farze

11/01/2020 22:29
Rodzina Radia Maryja w Farze

W drugą sobotę nowego roku odbyło się w Farze doroczne spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja. Dziękczynnej Eucharystii przewodniczył ks. Bp Henryk Tomasik.

Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie o godz. 15:00 Koroną do Bożego Miłosierdzia. Następnie pod przewodnictwem Pasterza diecezji radomskiej celebrowana była Msza św. Eucharystię koncelebrowali ks. proboszcz Mirosław Nowak i o. Dawid Wilczyński CSsR z Torunia.

Ojciec Dawid mówił - Jeszcze parę godzin temu spotkaliśmy się na antenie Radia Maryja. W nocy podsumowaliśmy rok 2019, a teraz dzięki dobroci Bożej możemy spotkać się w tym miejscu. Chcę podziękować ks. Bp Henrykowi Tomasikowi, że możemy spotykać się w Radomiu nie tylko przy okazji tych spotkań opłatkowych, ale w ciągu roku wielokrotnie w różnych miejscach diecezji radomskiej i trwać w tym, co najważniejsze, o czym wspomniał w homilii ks. Bp Henryk, bo w tym wszystkim chodzi o jedno, chodzi o wiarę. Czyniąc podsumowanie tego mijającego roku, trzeba nam sobie postawić to jedno zasadnicze pytanie, czy choć odrobinę, choć o krok postąpiliśmy w wierze? Czy jest we mnie więcej wiary? Jeżeli możemy sobie odpowiedzieć twierdząco, to był to błogosławiony rok. Jeżeli w tym pogłębieniu wiary pomogło nam także Radio Maryja i to wszystko, co jest na antenie, tzn., że warto to dalej czynić. Trzeba nam dalej trwać i dalej ewangelizować, właśnie przez Radio Maryja.

Redemptorysta zaznaczył, że Radio Maryja to nie tylko Toruń i ulica Żwirki i Wigury 80 w tym mieście, ale to każdy dom w którym ta rozgłośnia i telewizja Trwam gości. - W tym miejscu chcę każdemu z was podziękować, że możemy być w waszych domach. Dziękuję właśnie za tę gościnę. Przełom roku i to spotkanie opłatkowe jest idealnym momentem, aby wyrazić wam wszystkim wielką wdzięczność za to, co robicie dla sprawy Radia Maryja, ale przede wszystkim za to, co czynicie dla sprawy ewangelizacji, bo na pierwszym miejscu jest Pan Bóg i nasza wiara. Jest to bezcenny dar, którym chcemy dzielić się z innymi, których napotykamy na naszej drodze - mówił o. Dawid Wilczyński.

Po Mszy św. Bp Tomasik poświęcił opłatek i złożył życzenia. Wszyscy zebrani w świątyni odśpiewali kolędę "Dzisiaj w Betlejem" i podzielili się opłatkiem, składając sobie serdeczne życzenia. Dalsza część spotkania przy słodkim poczęstunku obyła się na plebanii.

Relacja ze spotkania opłatkowego

Zdjęcia


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl