Roraty w Farze

03/12/2018 12:27
Roraty w Farze

Nieodłącznym elementem Adwentu nadającym mu wyjątkowy klimat są Roraty. Msze św. roratnie celebrowane są w Farze o godz. 7:00. Zapraszamy, by wraz z Maryją oczekiwać na przyjście Zbawiciela.


- Oczekiwanie często nuży, a gdy trwa długo, wielu z nas prowadzi do zniechęcenia. Nasze oczekiwanie na przyjście Pana jest inne. Adwent jest czasem radosnego czekania. To oczekiwanie jest radosne, bo mamy pewność, że Pan przyjdzie i obdarzy nas dobrem, wyzwoli od zła. Dzięki Adwentowi powinniśmy stawać się lepsi przez realizację postanowień. W Adwencie towarzyszy nam Maryja, Matka nasza i nadzieja, wspomożycielka w pracy nas sobą. Zawierzmy jej naszą adwentową drogę, abyśmy dobrze przeżyli ten czas łaski - powiedział rozpoczynając pierwsze Roraty ks. proboszcz Mirosław Nowak.


Podczas tegorocznych Rorat, zgodnie z hasłem Roku Duszpasterskiego, pragniemy przybliżyć dzieciom dary i owoce Ducha Świętego. Chcemy rozważyć, jak Duch Święty działa w człowieku poprzez swoje dary i owoce. Zapraszamy do pomocy Maryję, która jako pierwsza została napełniona mocą Ducha Świętego.

W rozważaniach towarzyszy nam Anioł Bazyli, ogrodnik, który pokazuje owoce Ducha z Bożego ogrodu i opowiada o darach Ducha Świętego. Chcemy poprowadzić dzieci drogą odkrywania owoców i darów. Celem ma być nie tylko ich poznanie i zrozumienie, ale także wprowadzenie w życie.


Dzieci otrzymują po każdych Roratach trzy ogniwa, z których utworzą kolorowy łańcuch do zawieszenia na choince. Jedno z ogniw symbolizuje owoc lub dar Ducha Świętego, dwa pozostałe to ogniwa dekoracyjne. Długość łańcucha będzie świadczyła o gorliwości uczestnictwa w Roratach.

Zdjęcia


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl