Środa Popielcowa

18/02/2015 19:44
Środa Popielcowa

Środa Popielcowa rozpoczęła czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Tego dnia na Mszach św. na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostały posypane popiołem.


Rozpoczynamy kolejny już w życiu każdego z nas czas Wielkiego Postu. Dla niektórych będzie to już 50-ty, 60-ty czy jeszcze większy jubileusz jeśli chodzi o przeżywanie Wielkiego Postu, a dla niektórych zawłaszcza młodszych osób będzie to być może pierwszy świadomy Wielki Post który będą przeżywali w swoim życiu i taka świadoma droga związana z pokutom i nawróceniem, która ma doprowadzić do radosnego przeżywania Świąt Paschalnych.
- powiedział rozpoczynając homilię podczas wieczornej Mszy św. ks. Piotr Nojek. W czasie homilii ks. Piotr mówiąc o Wielkim Poście nawiązał do artykułu z najnowszego numeru Gościa Niedzielnego "Post, modlitwa i jałmużna - duchowy wielkopostny triathlon".

Główne przesłanie Wielkiego Postu koncentruje się na duchowym przygotowaniu chrześcijan do godnego przeżywania świąt Zmartwychwstania Pańskiego, największych świąt chrześcijaństwa związanych z wydarzeniami męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Wydarzenia te stanowią fundament Kościoła i naszej wiary. Ponieważ są to najważniejsze święta, dlatego domagają się specjalnego przygotowania, by móc je należycie przeżyć.

Pomóc w tym mają nam nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali oraz Rekolekcje Wielkopostne, które w naszej wspólnocie parafialnej przeżywać będziemy w dniach 22-25 marca.

Zdjęcia ze Środy Popielcowej znajdują się w tym miejscu.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl