Święty Jan Paweł II jest z Nami

19/05/2020 20:38
Święty Jan Paweł II jest z Nami

W niedzielę, 24 maja miały zostać uroczyście wprowadzone do Fary relikwie św. Jana Pawła II. Uroczystość została przełożona. Kardynał Wojtyła w sierpniu 1977 roku modlił się i odprawił Mszę św. w Farze.


Materiał o związkach św. Jana Pawła II z Farą przygotowało Radio Plus Radom.

Uroczystość wprowadzenia relikwii miała odbyć się w najbliższą niedzielę, ale ze względu na obecną sytuację została przeniesiona na październik br..

- Święty Jan Paweł II jest już z nami, bo posiadamy już Jego relikwie, które podarował ks. Sławomir Oder, postulator procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Jana Pawła II. Jest to kosmyk włosów. Teraz pozostała tylko oprawa tej uroczystości. Jeżeli wszystko będzie dobrze się rozwijało, to w październiku powinien przyjechać również Arcybiskup Piero Marini, ceremoniarz papieski i świadek, który był bardzo blisko Ojca Świętego - mówi w rozmowie z Radio Plus Radom ks. proboszcz Mirosław Nowak.


ks. Mirosław Nowak


Certyfikat autentyczności relikwii

***
Rok przed pamiętnym konklawe Kardynał Karol Wojtyła modlił się w naszej świątyni. Zmierzający na koronację obrazu Matki Bożej Pocieszenia Pani i Królowej Ziemi Radomskiej w Starej Błotnicy metropolita krakowski, w niedzielę 21 sierpnia 1977 roku, zatrzymał się w Radomiu, w Farze. O godz. 8:00 Kard. Wojtyła odprawił Mszę św. i wygłosił homilię.

Świadkiem tego wydarzenia był obecny organista naszej parafii Pan Robert Pluta, który wówczas był ministrantem w Farze i służył do Mszy św. z udziałem Kardynała Karola Wojtyły. - Z gronem ministrantów wyszliśmy wtedy na plebanię, na zamek, zrobiliśmy piękny szpaler i wprowadziliśmy Księdza Kardynała do zakrystii. Służyliśmy do Mszy św., którą celebrował wybitny hierarcha Kościoła Polskiego. Było to dla nas wielkie wyróżnienie i wielkie przeżycie - mówi w rozmowie z Radio Plus Radom Pan Robert Pluta, farny organista.


Pan Robert Pluta


Zdjęcie upamiętniające wizytę Kardynała Karola Wojtyły w Farze


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl