"Te Deum" w Farze

31/12/2018 21:01
"Te Deum" w Farze

W ostatni dzień roku kalendarzowego wieczorem w Farze została odprawiona uroczysta Msza św. z modlitwami przebłagalnych suplikacji i dziękczynnym "Te Deum" za kończący się rok 2018.

- W ostatni dzień kończącego się roku, w ostatnich jego godzinach stajemy, aby podziękować za to wszystko, co było naszym udziałem, aby przeprosić za zło i aby prosić o Boże błogosławieństwo. Miniony czas, który się dokonał łączy nas we wspólnym dziękczynieniu. Eucharystia łączy nas z Jezusem Chrystusem i stawiamy to wszystko w modlitwie pełni Jego mocy i świadomi swojej niewystarczalności powierzmy się na nowy nadchodzący rok - powiedział na rozpoczęcie ostatniej Mszy św. w 2018 roku ks. proboszcz Mirosław Nowak.

- Pomyślmy, jak wiele dobrych rzeczy otrzymaliśmy od Pana Boga w tym roku. Jesteśmy tu dziś, aby za to wszystko podziękować. A jeśli były przeszkody i trudności, to też trzeba podziękować za to, że pomógł nam je przezwyciężyć i pokonać. Dziś właśnie jest taka chwila dziękczynienia. W ten ostatni dzień roku z sercem pełnym wdzięczności wyśpiewamy przed Bogiem "Te Deum".

Za kilka godzin zakończy się rok 2018 i rozpocznie nowy 2019. Staniemy się nie tylko o rok starsi, ale i mądrzejsi o nowe doświadczenia i sytuacje. Wiemy, że «Słowo stało się ciałem», więc pójdźmy z ufnością w nowy czas i pamiętajmy, że nie jesteśmy sami. Niezależnie od tego, czy zdejmując pożółkłe kalendarze, zanucimy stosowną piosenkę, że "to już było i nie wróci więcej", przepiszemy ważne zapiski, numery i adresy, najważniejsze jest to, abyśmy wciąż trwali w Chrystusie, bo On jest naszą nadzieją, On jest naszą ufnością i Jemu powierzmy nasze życie - mówił w homilii ks. proboszcz, który przewodniczył dziękczynnej Eucharystii.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl