Triduum Paschalne w Farze

28/03/2021 11:54
Triduum Paschalne w Farze

Zapraszamy do udziału w bogatych uroczystościach Triduum Paschalnego w Farze. Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota są dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne.


Wielki Czwartek

Tego dnia celebrowana jest tylko jedna Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. W Farze rozpocznie się o godz. 19:00. Po hymnie "Chwała na wysokości Bogu" umilkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego ciemnicą. Adoracja do godz. 22:00.

Wielki Piątek
Na znak smutku i żałoby w Wielki Piątek nie sprawuje się Eucharystii. O godz. 8:00 zostanie odmówiona Jutrznia, która rozpocznie adorację. O godz. 18:15 Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 19:00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 22:00.

W tym dniu wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości pokarmu przez osoby dorosłe.

Wielka Sobota
Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Zwyczaj błogosławienia pokarmów na stół wielkanocny jest jednym z obrzędów liturgii Wielkiej Soboty. Błogosławieństwo pokarmów z zachowaniem wszystkich przepisów sanitarnych od godz. 8:00 do godz. 13:00 na placu kościelnym przy głównych drzwiach. W czasie błogosławieństwa wierni trzymają koszyczki z rękach. Postarajmy się tak zaplanować przyjście do kościoła, aby zatrzymać się na adoracji przy Grobie Pańskim.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
W sobotni wieczór o godz. 19:00 rozpocznie się Wigilia Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa.

Procesja Rezurekcyjna i Msza św. w niedzielę o godz. 6:00. Dodatkowa Msza św. o godz. 8:30. Dalsze Msze św. według porządku niedzielnego: 9:30, 11:00, 12:30, 18:00.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl