Trwają prace wokół Fary

07/06/2020 20:28
Trwają prace wokół Fary

Zakończył się kolejny z etapów prac na placu przykościelnym. Wykonano przyłącze kanału burzowego wraz ze studzienką. To umożliwi dalsze prace, których celem jest wykonanie nowej nawierzchni wokół Fary.

Pod koniec ubiegłegoku roku została wykonana izolacja pionowa fundamentów kościoła a w mionowym tygodniu wykonano przyłącze kanału burzowego wraz ze studzienką. To umożliwi dalsze prace przy kanale burzowym i drenażu a w konsekwencji pozwoli kontynuować prace na placu wokół świątyni. Cały czas prowadzone są prace archeologiczne, które wydłużają tę inwestycję.

Aby wokół kościoła mogła pojawić się nowa nawierzchnia potrzeba bardzo dużych środków. Koszt całej inwestycji to ok. 600 tys. złotych. Jeżeli ktoś mógłby ofiarować lub pożyczyć większą sumę pieniędzy, pomogłoby nam to w przeprowadzeniu całej inwestycji. Jeżeli nie będziemy dysponowali odpowiednią sumą środków finansowych, zostanie wykonana tylko część placu - przy głównym wejściu do kościoła.

Dziękujemy za wszelką troskę o naszą świątynię, której mury były świadkiem ważnych i wyjątkowych wydarzeń z życia naszego miasta i naszej Ojczyzny. Bóg zapłać za składane ofiary w ostatnim czasie, szczególnie te w formie przelewów na konto parafii.

Dziękujemy.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl