Tydzień modlitw o powołania

27/04/2015 14:28
Tydzień modlitw o powołania

Rozpoczął się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy w modlitwach o powołanych z naszej wspólnoty parafialnej. O dk. Piotrze Gruszce oraz al. Karolu Dobrasiewiczu.


Dk. Piotr obecnie odbywa praktykę w parafii św. Jadwigi Królowej na osiedlu Akademickim i przygotowuje się do święceń kapłańskich, które przyjmie w radomskiej katedrze 30 maja, a tydzień później w niedzielę 7 czerwca odprawi mszę prymicyjną w naszej świątyni.

Al. Karol w październiku ubiegłego roku rozpoczął formację seminaryjną.

Wspierajmy ich naszymi modlitwami, aby dobrze przygotowali się  do kapłańskiej posługi i pełnili ją z wielką miłością.

W ostatnich latach z naszej wspólnoty parafialnej wyszło dwóch księży: Adrian Jakubiak, który obecnie pracuje w Szydłówku w parafii pw. Narodzenia NMP oraz Wojciech Prawda, który pracuje w Jastrzębi w prafii pw. Zwiastowania NMP.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl