Ur. Objawienia Pańskiego

06/01/2015 12:57
Ur. Objawienia Pańskiego

W Uroczystość Objawienia Pańskiego gościliśmy w naszej świątyni Pasterza diecezji radomskiej bp Henryka Tomasika, który o godz. 11:00 celebrował mszę św. rozpoczynającą Orszak Trzech Króli.


Zdjęcia z mszy św. znajdują się w tym miejscu.

Na początku mszy ks. proboszcz Mirosław Nowak powitał ks. Biskupa, który dziś świętował 22 rocznicę przyjęcia sakry biskupiej oraz wszystkich kapłanów i gości, którzy tego dnia stawili się na Eucharystii w naszej farnej świątyni.

Witam bardzo serdecznie księdza biskupa. Dziś przypada 22 rocznica sakry biskupiej. Będziemy dziękować za ten dar dla kościoła powszechnego i kościoła radomskiego. Witam bardzo serdecznie wszystkich, którzy dzisiaj są w naszej farnej świątyni, cieszymy się waszą obecnością. Mówiłem księdzu biskupowi na początku, że dzisiaj będzie Fara jak za dawnych czasów właśnie wypełniona i oby tak było jak najczęściej - powiedział ks. Mirosław Nowak.

Dziękujemy Panu Bogu dzisiaj za to, że objawia się w tej tajemnicy Dzieciątka Jezus. Dziękujemy za każdą gwiazdę, która pojawiła się w naszym życiu. Dzisiaj prosimy także Dziecię Jezus o wielką pomoc aby w każdym z nas był także gwiazdą dla innych aby pomógł podejść do Dzieciątka, stanąć w postawie wiary i przyjąć taką postawę o której św. Jan od krzyża mówił tak: Wiara to zaślubiny, zaślubiny Boga z ludzką duszą i zaślubiny duszy z Panem Bogiem - powiedział na zakończenie homilii bp Henryk Tomasik.

Po mszy św. z Rynku wyruszył Orszak Trzech Króli, w czasie którego zostały wystawione scenki bożonarodzeniowe. Na koniec uczestnicy orszaku pokłonili się małemu Jezusowi w szopce betlejemskiej przy Urzędzie Miejskim.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl