Uroczystość Objawienia Pańskiego

06/01/2019 18:50
Uroczystość Objawienia Pańskiego

W uroczystość Objawienia Pańskiego ks. Bp Henryk Tomasik przewodniczył w Farze uroczystej Eucharystii poprzedzającej Orszak Trzech Króli, który po raz ósmy przeszedł ulicami Radomia.

- Dzisiejsza uroczystość ma dwie nazwy. W języku liturgii Kościoła ta uroczystość nazywana jest uroczystością Objawienia Pańskiego, a my popularnie mówimy Święto Trzech Króli. Obie te nazwy mają swoją specyfikę i wyrażają coś ważnego. Objawienie Pańskie to znaczy, że Bóg, który jest wielką tajemnicą, odsłania prawdę o sobie, pomaga człowiekowi w tym, aby poznał tę wielką tajemnicę - powiedział na rozpoczęcie homilii Bp Tomasik.

- Dziś dziękujemy za to, że Pan Bóg objawia się człowiekowi. Każde objawienie jest zaproszeniem, aby odpowiedzieć wiarą. To właśnie wara jest odpowiedzią na Boże Objawienie. Przykładem takiej odpowiedzi są właśnie Mędrcy, którzy prezentują wiarę pełną oddania i poszukiwania. Każdemu z nas potrzebna jest wiara rozumna, pełna poszukiwania, gotowa do ofiary i poświęcenia.

Za przykładem Mędrców w ciszy serca zechciejmy pogłębić naszą wiarę i odpowiedź na Boże Objawienie, tak aby wyznać w Dzieciątku Jezus - Boga, Boga człowieka, prawdziwego człowieka, ale także Zbawiciela, który chce nas doprowadzić do wieczności. Prośmy także by ludzie zagubieni, odkryli swoją gwiazdę, która doprowadzi ich do Jezusa. By każdy z nas pomagał drugiemu człowiekowi i był dla niego przewodnikiem do Dzieciątka, aby świat uwielbił w małym Dzieciątku Jezus swojego odkupiciela - mówił Pasterz diecezji radomskiej.

Na koniec Mszy św., ks. Bp Henryk Tomasik poświęcił kadzidło i kredę, a po Eucharystii z Rynku wyruszył Orszak Trzech Króli.

Zdjęcia


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl