Uroczystość Objawienia Pańskiego

06/01/2020 22:29
Uroczystość Objawienia Pańskiego

W uroczystość Objawienia Pańskiego ks. Bp Henryk Tomasik przewodniczył w Farze uroczystej Eucharystii poprzedzającej Orszak Trzech Króli, który po raz dziewiąty przeszedł ulicami Radomia.

- W języku liturgii Kościoła dzisiejsza uroczystość nazywana jest uroczystością Objawienia Pańskiego. To najstarsze święto, uroczystość w historii Kościoła. Tego dnia dziękujemy za to, że Pan Bóg objawia się człowiekowi. Dziękujemy za to, że dokonała się pełnia objawienie w osobie Jezusa Chrystusa.

Z całym światem chcemy dzisiaj złożyć hołd Jezusowi Chrystusowi, dziękując za jego objawienie. Za to, że jest objawieniem Ojca, za to, że jest Bogiem, Bogiem człowiekiem, naszym Odkupicielem. W ciszy serca powiedzmy Chrystusowi, co dzisiaj dołączymy szczególnego do tego zewnętrznego znaku orszaku trzech króli, co będzie znakiem naszego uwielbienia i dziękczynienia? W ciszy serca powiedzmy o tym sobie i Chrystusowi - mówił w homilii Bp Tomasik.

Na koniec Mszy św., ks. Bp Henryk Tomasik poświęcił kadzidło i kredę, a po Eucharystii z Rynku wyruszył Orszak Trzech Króli.

Zdjęcia


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl