VIII Niedziela zwykła

03/03/2019 15:16
VIII Niedziela zwykła

Przeżywamy VIII niedzielę w ciągu roku. «Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło» (Łk 6, 45) - mówił Jezus w dzisiejszej Ewangelii.

Jezus wypowiada się z głębokości swojego serca. Jego słowa przepełnione mądrością można podsumować w trzech punktach:

- Uważaj, kogo obierasz sobie za nauczyciela (Łk 6, 39-40). Fałszywi nauczyciele sprowadzili wielu na manowce,
- Łatwo jest zobaczyć drobną plamkę na twarzy drugiej osoby, a jakże trudno dostrzec ogromną czarną plamę na naszych twarzach. Obłuda i przekonanie o własnej doskonałości są głównymi przeszkodami w drodze ku nawróceniu i wierze (Łk 6, 41-42),
- Nasza prawdziwa osobowość objawia się w słowach i czynach (Łk 6, 43-45).

«Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło» (Łk 6, 45). Jakie rzeczy przechowujesz w swoim sercu? Kogo i czego słuchasz bądź oglądasz, kogo i co czytasz, o kim i o czym myślisz? Cokolwiek przechowujesz w swoim sercu, ujawnia się w twoich wypowiedziach i komentarzach, które publikujesz na portalach społecznościowych. Zatroszcz się więc o siebie. Przechowuj w sercu dobre rzeczy i unikaj śmieci. Słuchaj słowa Bożego, oglądaj programy, które pogłębiają twoją wiarę, czytaj literaturę chrześcijańską i myśl o powołaniu do świętości.

Jezus Chrystus jest Słowem wypowiedzianym przez Ojca. W Nim jest pełnia łaski i prawdy i to On jest naszym Panem i Nauczycielem. Mierzymy siebie według Jego standardów i to w zjednoczeniu z Nim możemy przynieść dobre owoce. Dlatego trzymajmy się mocno Słowa Życia, Ewangelii Jezusa Chrystusa i świećmy jak światła pośród duchowej ciemności tego świata.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl