Wyrusz z nami na Jasną Górę

09/07/2019 22:02
Wyrusz z nami na Jasną Górę

6 sierpnia pod hasłem "W mocy Bożego Ducha" wyruszy na szlak 41. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Bardzo serdecznie zapraszamy do pielgrzymowania z naszą Grupą nr 1.

Do tegorocznej pielgrzymki pozostało niewiele czasu, dlatego trwają intensywne przygotowania. Szukamy chętnych do pomocy w służbie porządkowej, bagażowej, medycznej oraz osoby grające i śpiewające. Przewodnikiem grupy będzie nowy wikariusz ks. Robert Faliński.

Zeszłoroczne pielgrzymowanie upłynęło nam pod hasłem roku duszpasterskiego "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym". Nie inaczej będzie tym razem, bo wędrować będziemy "W mocy Bożego Ducha". W czasie zeszłorocznych rekolekcji w drodze poznawaliśmy sakrament chrztu i bierzmowania oraz dary Ducha Świętego. W tym roku, dla pogłębienia tej refleksji, spróbujemy przełożyć to na praktykę życia codziennego - dostrzec owoce i moc Bożego Ducha w naszym codziennym życiu i w życiu wspólnoty Kościoła.

Pielgrzymujemy w słońcu...

Pielgrzymi na pątniczy szlak wyruszą tradycyjnie 6 sierpnia, by po ośmiu dniach wędrówki 13 sierpnia dotrzeć na Jasną Górę. Piesza Pielgrzymka Radomska ma piękną i bogatą historię, w którą wpisuje się grupa nr 1. "Jedynka" niezmiennie i nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat 6 sierpnia wyrusza z Fary do Jasnogórskiego sanktuarium. Nasza grupa pielgrzymuje w kolumnie I. Pielgrzymi w ciągu ośmiu dni pokonują blisko 200 km. Trasa wiedzie przez Orońsko, Chlewiska, Stąporków, Radoszyce, Oleszno, Kuźnicę Grodziską, Mokrzesz, Mstów i Przeprośną Górkę.

Pielgrzymka to czas niezwykły: czas nawrócenia i skupienia się na tym, co najważniejsze, czas oderwania od codziennych spraw, od nieustannej gonitwy, czas poznania nowych, wspaniałych ludzi, a przede wszystkim czas poznania Jezusa Chrystusa. To także czas, który uczy życia we wspólnocie. Budowaniu wyjątkowej więzi pomiędzy pątnikami sprzyja zwyczajowe zwracanie się do siebie "bracie", "siostro".

...ale i w deszczu

Wędrując przez wioski i miasteczka, pielgrzymi korzystają z wielkiej gościny gospodarzy, którzy otwierają dla nich swoje domy i dzielą się tym, co mają. Często wzdłuż trasy pielgrzymki można spotkać osoby starsze lub chore. Oni niekiedy chcieliby dołączyć się i podążać razem z nami, ale brakuje sił, aby to uczynić. Niezwykle wymowne staje się ich wzruszenie a czasem i łzy. W chwilach zmęczenia i kryzysu takie osoby uczą, że nie warto rezygnować, lecz nadal kroczyć do stóp Jasnogórskiej Pani.

Każdy kto idzie po raz pierwszy musi zostać ochrzczony

Wielu ludzi młodych dzięki pielgrzymce rozeznało właściwie swoją drogę życiową. Wielu dzięki pielgrzymce odnalazło swoją drugą połowę. Wielu zdecydowało się, aby wkroczyć na drogę życia kapłańskiego lub zakonnego. Wielu małżonków dzięki pielgrzymce pogłębiło swoje relacje małżeńskie. Są także i tacy, którzy wymodlili łaskę zdrowia czy długo wyczekiwane potomstwo. Pielgrzymka przynosi konkretne owoce w życiu każdego, kto na nią wyruszy!

Dlatego i Ty wybierz się razem z nami na wspaniały pielgrzymkowy szlak!
Jeśli będziesz szedł wytrwale, to na Jasnej Górze w Jej obliczu ujrzysz Boga znak.

Więcej na temat pielgrzymki i naszej Grupy nr 1 można znaleźć w zakładce
Grupy parafialne -> Pielgrzymka gr. 1 -> Rok po roku

Po ośmiu dniach wędrówki 13 sierpnia docieramy do celu, na Jasną Górę


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl