I Niedziela Adwentu - 2 grudnia 2018

02/12/2018 11:40

Ogłoszenia duszpasterskie

Rozpoczął się Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. I Niedziela Adwentu to zarazem początek nowego roku liturgicznego, któremu przyświeca hasło "W mocy Bożego Ducha".

Z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Aby  przygotować się na nadchodzące święta Bożego Narodzenia i na spotkanie ze Zbawicielem w wieczności, w czasie Adwentu celebrujemy Roraty - liturgię oczekiwania wraz z Maryją na przyjście Zbawiciela. Msze św. Roratnie w naszym kościele sprawować będziemy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, od poniedziałku do soboty o godz. 7:00 rano.

We wtorek, 4 grudnia w liturgii wspominamy św. Barbarę,. Tego dnia modlimy się w intencji bezrobotnych.

W czwartek, 6 grudnia w liturgii wspominamy św. Mikołaja Biskupa Miry, który żył na przełomie III i IV w.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Msze wotywne o godz. 7:45, wcześniej wystawienie Najświętszego Sakramentu. Z sakramentu pokuty można skorzystać w ciągu tygodnia na 15 minut przed każdą Mszą św, a w piątek od godz. 17:30.

W sobotę, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7:00, 7:45 i 18:00. Będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, o czystość serca oraz o pełnienie woli Bożej w życiu.

Najbliższy dzień skupienia dla narzeczonych w sanktuariach maryjnych Diecezji Radomskiej odbędzie się w sobotę, 8 grudnia.

W zakrystii są do nabycia świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 5 i 15 zł. Niech świeca paląca się na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem naszej wspólnej troski o dzieci.

Poświęcone opłatki są dostępne w kościele i kancelarii, przez cały Adwent. Opłatek jest szczególnym znakiem nadchodzących świąt i dlatego znajduje się on na każdym stole wigilijnym. Składane ofiary, będą przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

Bóg zapłać za złożone w minionym miesiącu oraz dziś na tacę dary serca na potrzeby restauracyjne i remontowe naszej świątyni. Bóg zapłać wszelkie przejawy troski o naszą farną świątynię.

Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc kościołowi katolickiemu na wschodzie.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl