I Niedziela Adwentu - 3 grudnia 2017

03/12/2017 11:32

Ogłoszenia duszpasterskie

W dzisiejszą, I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: "Duch, który umacnia miłość...". Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się roku, będzie towarzyszyć nam hasło: "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym", a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk.

Z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Aby  przygotować się na nadchodzące święta Bożego Narodzenia i na spotkanie ze Zbawicielem w wieczności, w czasie Adwentu celebrujemy Roraty - liturgię oczekiwania wraz z Maryją na przyjście Zbawiciela. Msze Św. Roratnie w naszym kościele sprawować będziemy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, od poniedziałku do soboty o godz. 7:00 rano.

W poniedziałek, 4 grudnia w liturgiczne wspomnienie św. Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Przez jej wstawiennictwo podczas Eucharystii będziemy polecać Bożej Opatrzności wszystkich naszych parafian zmagających się z tym problemem i poszukujących pracy - serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Również w poniedziałek, 4 grudnia o godz. 19:00 spotkanie z młodzieżą klas III gimnazjum przygotowującą się do bierzmowania.

W najbliższą środę, 6 grudnia prosimy o wsparcie św. Mikołaja Biskupa Miry, który żył na przełomie III i IV w. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości.. Niech to liturgiczne wspomnienie usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na drugiego człowieka.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza wotywna za powołanych oraz w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 7:45, wcześniej wystawienie Najświętszego Sakramentu. Wieczorem, o godz. 17:15 różaniec w intencji powołań i za powołanych.

W piątek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7:00, 7:45 i 18:00. Będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, o czystość serca oraz o pełnienie woli Bożej w życiu. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W zakrystii są do nabycia świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 5 i 15 zł. Tegoroczne hasło akcji to: "MIŁOSIERDZIE JEST JEDNO".
Niech świeca paląca się na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem naszej wspólnej troski o dzieci.

Poświęcone opłatki będą dostępne w kościele i kancelarii, przez cały Adwent. Opłatek jest szczególnym znakiem nadchodzących świąt i dlatego znajduje się on na każdym stole wigilijnym. Składane ofiary, będą przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

Bóg zapłać za złożone w minionym miesiącu oraz dziś na tacę dary serca na potrzeby restauracyjne i remontowe naszej świątyni. Bóg zapłać wszelkie przejawy troski o naszą farną świątynię.

Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc kościołowi katolickiemu na wschodzie.statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl