I Niedziela Adwentu - 3 grudnia 2023

03/12/2023 21:24

Ogłoszenia duszpasterskie

W I niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem "Uczestniczę we wspólnocie Kościoła".

Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modląc się litanią Loretańską będziemy prosili Matkę Bożą o dobre przeżycie czasu tegorocznego adwentu.

Aby przygotować na nadchodzące święta Bożego Narodzenia i na spotkanie ze Zbawicielem w wieczności w czasie Adwentu celebrujemy Roraty - liturgię oczekiwania wraz z Maryją na przyjście Zbawiciela. Msze św. Roratnie w naszym kościele sprawować będziemy o godz. 7:00.

W najbliższą środę, 6 grudnia prosimy o wstawiennictwo św. Mikołaja, biskupa Miry, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Niech to liturgiczne wspomnienie usposobi każdego z nas do szerokiego otwarcia oczu i serc na drugiego człowieka.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. wotywna za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 7:45, wcześniej wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po południu o godz. 17:15 różaniec.

W piątek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7:00, 7:45 i 18:00. Prośmy Maryję o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o pomoc w walce z grzechem. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

oo. Bernardyni zapraszają w najbliższy piątek mieszkańców Radomia do wspólnej modlitwy. Uroczystości rozpoczną się o godz. 18.15 przed figurą Niepokalanej ponowieniem aktu zawierzenia Radomia i Diecezji Radomskiej Matce Najświętszej. Następnie o godz. 18.30 będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem Bp Marka Solarczyka.

W zakrystii są do nabycia świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 10 i 20 zł a także kalendarze Diecezji Radomskiej na 2024 r. w cenie 10 zł.

Bóg zapłać za złożone w minionym miesiącu i w dniu dzisiejszym dary serca na potrzeby remontowe i renowacyjne naszej świątyni.

Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc kościołowi katolickiemu na wschodzie.

Poświęcone opłatki są dostępne w kościele i kancelarii przez cały Adwent. Składane z tej racji ofiary, będą przeznaczona na ogrzewanie naszej świątyni.
statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl