II Niedziela Adwentu - 10 grudnia 2017

10/12/2017 00:08

Ogłoszenia duszpasterskie

W II niedzielę Adwentu rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: "Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego...". To wezwanie do wytężonej pracy nad sobą i do nawrócenia i wydania dobrych owoców tego nawrócenia.

Wszystkich: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach codziennie o godz. 7:00 rano. Bardzo prosimy by rodziców by dołożyli ofiary ze swojej strony i pomogły dzieciom przyjść na Roraty.

Tradycyjnie w II niedzielę Adwentu z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzimy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Możemy włączyć się w to dzieło składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która prowadzona jest przed kościołami i kaplicami w całej Polsce.

W środę, 13 grudnia mija 36. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Tego dnia w kościele garnizonowym o godz. 12:00 będzie sprawowana Msza św. w intencji ofiar stanu wojennego.

W piątek, 15 grudnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 z udziałem naszego zespołu Schola Sancti Ioannis, rozpoczynającą Noc Kościołów.

Nauczycieli i wychowawców zapraszamy na Adwentowy Dzień Skupienia, który odbędzie się w niedzielę 17 grudnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10:00.

Ks. Biskup Henryk Tomasik zaprasza w niedzielę 17 grudnia na spotkanie opłatkowe mieszkańców Radomia. Po Mszy Św. celebrowanej w Radomskiej Katedrze o godz. 15:00, przemarsz na plac przed Urzędem Miejskim. Tam zostanie przekazane Betlejemskie Światło Pokoju, dzielenie się opłatkiem i wspólne kolędowanie.

Gdyby ktoś chciał obdarować biedniejsze dzieci naszej parafii paczką świąteczną w zakrystii można wziąć serduszko z imieniem oraz wiekiem dziecka i przynieść paczkę w następną niedzielę.

Poświęcone opłatki oraz świece na stół wigilijny i kalendarze na 2017 rok są dostępne w kościele i kancelarii parafialnej. Przypominamy, że składane ofiary za opłatki będą przeznaczona na ogrzewanie kościoła.statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl