II Niedziela Adwentu - 9 grudnia 2018

09/12/2018 11:07

Ogłoszenia duszpasterskie

W II niedzielę Adwentu rozbrzmiewa wołanie św. Jana Chrzciciela: "Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego...". To wezwanie do wytężonej pracy nad sobą i do nawrócenia i wydania dobrych owoców tego nawrócenia.

Wszystkich: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach codziennie o godz. 7:00 rano. Bardzo prosimy by rodziców by dołożyli ofiary ze swojej strony i pomogły dzieciom przyjść na Roraty.

Tradycyjnie w II niedzielę Adwentu z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzimy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Możemy włączyć się w to dzieło składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która prowadzona jest przed kościołami i kaplicami w całej Polsce.

12 grudnia przypada 25 rocznica śmierci ks. inf. Stanisława Sikorskiego, proboszcza Fary w latach 1971-1993. W przeddzień rocznicy śmierci, we wtorek, 11 grudnia o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w jego intencji. Po Mszy św. koncert pieśni adwentowych w wykonaniu Scholi Sancti Ioannis.

W czwartek, 13 grudnia mija kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Tego dnia pamiętajmy w modlitwach o ofiarach stanu wojennego i Ojczyźnie.

Nauczycieli i wychowawców zapraszamy na Adwentowy Dzień Skupienia, który odbędzie się w niedzielę, 16 grudnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10:00.

Gdyby ktoś chciał obdarować biedniejsze dzieci z naszej parafii paczką świąteczną, to w zakrystii można wziąć serduszko z imieniem oraz wiekiem dziecka i przynieść paczkę w następną niedzielę.

Poświęcone opłatki oraz świece na stół wigilijny i kalendarze na 2019 rok są dostępne w kościele i kancelarii parafialnej.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl