II Niedziela Wielkanocna - 7 kwietnia 2024

07/04/2024 22:50

Ogłoszenia duszpasterskie

Dzisiejszą niedziele jest nazywana Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi kochać i przebaczać. W tym dniu dziękujemy za łaskę sakramentu pokuty - wielki dar Bożego Miłosierdzia. O godz. 15:00 odmówimy w kościele koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Jezus powiedział: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią". Pamiętajmy o praktykowaniu uczynków miłosierdzia wobec naszych sióstr i braci, abyśmy samy mogli go doświadczać.

W poniedziałek, 8 kwietnia będziemy obchodzić przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 7:00, 7:45, 18:00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. O godz.18.30 w kościele o.o. Bernardynów Msza św. z podjęciem Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Resursa Obywatelska w Radomiu zaprasza w środę, 10 kwietnia o godz. 12:00 i 18:00 na projekcję filmu "Tylko powiedz każdemu". To film "ku pokrzepieniu serc", pełen nadziei, optymizmu i tęsknoty za tym, co proste i dobre. O Dobrym Księdzu. Słodki poczęstunek zapewnia radomska piekarnia Fogiel & Fogiel. Wstęp płatny - 15 zł.

W sobotę, 13 kwietnia przypada dzień imienin Ks. kapelana Przemysława Wójcika. Msza św. w Jego intencji w piątek, 12 kwietnia o godz. 18:00.
statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl