II Niedziela Wielkiego Postu - 25 lutego 2024

25/02/2024 12:59

Ogłoszenia duszpasterskie

Dzisiaj II Niedziela Wielkiego Postu. Rozważamy Ewangelijną perykopę o przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i miłości w trudnych chwilach naszego życia.

W każdy piątek odprawiana jest Droga Krzyżowa z błogosławieństwem relikwiami drzewa Krzyża Świętego o godz. 17:15 i ok. godz. 18:30 po wieczornej Mszy świętej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00.

Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, by dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

W poniedziałek, 26 lutego przypada dzień imienin ks. proboszcza Mirosława Nowaka. Msza św. w jego intencji o godz. 18:00.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Chorych, którzy chcą skorzystać z posługi sakramentalnej w pierwszy piątek, prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Do chorych przed świętami udamy się w dzień spowiedzi parafialnej, a więc przedostatnią sobotę marca (23 marca).

W pierwszy piątek miesiąca nie zapomnijmy o spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Kapłani będą oczekiwać w konfesjonałach na 15 minut przed Mszą św. a w piątek od godz. 16:45. Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7:00, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.

W pierwszą sobotę miesiąca w szczególny sposób zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. wotywna o godz. 7:00, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.

Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła ofiarami do puszek.

W przyszłą niedzielę, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, prosimy o ofiary na prace remontowe i restauratorskie naszej Radomskiej Fary. Bóg zapłać za wszelkie ofiary wspierające prace konserwatorskie i funkcjonowanie naszej świątyni.
statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl