III Niedziela Adwentu - 16 grudnia 2018

16/12/2018 11:41

Ogłoszenia duszpasterskie

Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą "Gaudete" - "Radujcie się!". Jesteśmy zaproszeni do szczególnej radości z powodu zbliżającego się spotkania z Tym, który przychodzi, aby nas wyzwolić z niewoli grzechu. Niech nasza radość wypływa przede wszystkim z duchowego przygotowania na to spotkanie.

Zapraszamy do uczestnictwa w roratach codziennie o godz. 7:00.

W piątek, 21 grudnia rozpoczną się nasze adwentowe rekolekcje, które poprowadzi ks. dr Radosław Kacprzak, kapelan szpitala na Józefowie. W piątek i sobotę nauki na Mszach św. o godz. 7:00 i 18:00. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Sobota, 22 grudnia to dzień spowiedzi świętej. Księża będą oczekiwać w konfesjonałach rano od godz. 8:00 do 10:00 i po południu od godz. 16:00 do 18:00. Nie odkładajmy spowiedzi na niedzielę.

W niedzielę ostatni dzień rekolekcji. Nauki na wszystkich Mszach św. Przed każdą Mszą św. przygotowanie do Eucharystii, dlatego prosimy o przyjście do kościoła 15 minut wcześniej.

Chorych odwiedzimy w domach sobotę. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

W zakrystii są dostępne poświęcone opłatki, świece na stół wigilijny i kalendarze na 2019 rok.

Dziękujemy i składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na ogrzewanie świątyni i tym, którzy obdarowali biedniejsze dzieci naszej parafii paczką świąteczną.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl