III Niedziela Wielkiego Postu - 3 marca 2024

03/03/2024 23:30

Ogłoszenia duszpasterskie

Dzisiaj III Niedziela Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach.

W każdy piątek odprawiana jest Droga Krzyżowa z błogosławieństwem relikwiami drzewa Krzyża Świętego o godz. 17:15 i ok. godz. 18:30 po wieczornej Mszy świętej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00.

Z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego sakramentu i Litania do św. Kazimierza Królewicza.

W poniedziałek, 4 marca obchodzić będziemy doroczną Uroczystość św. Kazimierza - Królewicza, Gorliwego czciciela Eucharystii i Matki Bożej. Patrona naszej Diecezji i miasta Radomia, który modlił się w naszej Farnej świątyni. W Bazylice Mniejszej św. Kazimierza w Radomiu o godz. 12:00 centralna Msza św. patronalna celebrowana przez Biskupa Marka Solarczyka.

Od środy do piątku rekolekcje dla dzieci ze szkoły podstawowej. Zakończenie rekolekcji Drogą Krzyżową w piątek o godz. 16:30. Plan na plakatach.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. wotywna o godz. 7:00 po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. Po południu o godz. 17:15 różaniec w intencji powołanych, Ojczyzny i za media katolickie.

W piątek, 8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy o nich w tym dniu w modlitwie i wyraźmy im naszą życzliwość uśmiechem, dobrym słowem i drobnym gestem. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem kobiety.

W sobotę, 9 marca o godz. 9:45 w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu Wielkopostny Dzień Skupienia pracowników Służby Zdrowia. W niedzielę, 10 marca o godz. 9:00 Wielkopostny dzień skupienia dla nauczycieli i wychowawców.
statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl