IV Niedziela Adwentu - 23 grudnia 2018

23/12/2018 00:06

Ogłoszenia duszpasterskie

Przeżywamy ostatnią niedzielę Adwentu. Bóg zapłać ks. dr Radosławowi Kacprzakowi za wygłoszone Słowo Boże i przygotowanie nas do uroczystości Bożego Narodzenia.

W poniedziałek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. O godz. 7:00 ostatnie Roraty. W Wigilię nie ma Mszy św. o godz. 18:00 - w tym czasie gromadzimy się w gronie rodzinnym. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Zachowajmy zgodnie z nasza polską tradycją postny charakter tego dnia i wieczerzy.

Zapraszamy o północy na Uroczystą Pasterkę. Następne Msze św. według porządku niedzielnego - 7:30, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00.

W środę, 26 grudnia w liturgii wspominamy św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego.

W czwartek, 27 grudnia rozpocznie się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Plan odwiedzin kolędowych w miesiącu grudniu tutaj.
 
W piątek, 28 grudnia o godz. 19:00 kolejna adoracja i Msza św. dla mężczyzn.

W sobotę, 29 grudnia zapraszamy na koncert kolęd "Kolędowanie na Kazimierzu - na ludową nutę radomską". O godz. 15:30 na plebanii spotkanie śpiewacze z zespołem Gołcunecki, o godz. 18:00 Msza św., a po niej koncert kolęd i pastorałek. Wystąpią: Zespół Gołcunecki, w składzie: Maria Siwiec, Maria Pęzik, Maria Oracz i Maria Rokicka. Akompaniament Kapela Niwińskich, w składzie: Mateusz Niwiński - skrzypce, Agnieszka Niwińska - bębenek obręczowy i Jan Tarkowski - basetla. Zespół wokalny Schola Sancti Ioannis, w składzie: Agnieszka Dąbrowska, Dorota Mąkosa, Mateusz Mąkosa, Łukasz Zaborowski. Więcej informacji nt. wydarzenia można znaleźć w tutaj.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl