IV Niedziela Adwentu - 24 grudnia 2023

24/12/2023 13:21

Ogłoszenia duszpasterskie

Ks. dr Grzegorz Zieliński - oficjał Sądu Kościelnego Diecezji Radomskiej prowadził tegoroczne Rekolekcje Adwentowe. Bóg zapłać księdzu rekolekcjoniście za wygłoszone Słowo Boże i przygotowanie nas do uroczystości Bożego Narodzenia.

W dniu dzisiejszym wieczorem przeżyjemy Wigilię Bożego Narodzenia. Nie ma Mszy św. o godz. 18:00 - w tym czasie gromadzimy się w gronie rodzinnym. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Zachowajmy zgodnie z nasza polską tradycją postny charakter tego dnia i wieczerzy.

O północy Uroczysta Pasterka, następne Msze św. według porządku niedzielnego (7:30, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00).

We wtorek, 26 grudnia w liturgii wspominamy św. Szczepana - pierwszego męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego.

W czwartek, 28 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską rodzin należących do naszej parafii. Bardzo prosimy o wyraźne znaki oczekiwania (otwarta furtka, uchylone drzwi, obrazek święty, kartka z zaproszeniem czy prośba skierowana do sąsiadów). W kamienicach mile widziana osoba oprowadzająca księdza. Wchodzimy tylko tam, gdzie nas oczekujecie. Złożone ofiary będą przeznaczone na spłatę zobowiązań za wykonany plac wokół kościoła oraz na dalsze prace konserwatorskie w świątyni. Już dziś składamy nasze serdeczne Bóg zapłać.

Plan odwiedzin duszpasterskich można znaleźć tutaj.

W okresie trwania wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna pracuje w poniedziałki, wtorki, czwartki, soboty od godz. 9:00 do 9:30.
statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl