IV Niedziela Wielkiego Postu - 10 marca 2024

10/03/2024 13:14

Ogłoszenia duszpasterskie

Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą Laetare (niedzielą radości). W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca, wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

O godz. 17:15 Gorzkie żale z kazaniem Pasyjnym.

Drogi krzyżowe w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17:15 i po wieczornej Mszy św. ok. 18:30. To już połowa Wielkiego Postu. Czy uczestniczyłem już w Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach? Czy postąpiłem na drodze nawrócenia i przemiany?

W najbliższą środę, 13 marca rozpoczynają się Rekolekcje dla młodzieży szkół średnich. Spotkania rekolekcyjne w środę, czwartek i piątek w Radomskiej Katedrze o godz. 10:00. Otoczmy w tych dniach naszą młodzież szczególną modlitwą.

W piątek, 16 marca rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Mirosław Juchno, kapłan diecezji rzeszowskiej. Nauki w piątek i sobotę podczas Mszy św. o godz. 7:00 i 18:00, w niedzielę na wszystkich Mszach św. i na Gorzkich Żalach.

Resursa Obywatelska zaprasza na projekcje filmu "Wandea. Zwycięstwo albo śmierć". To nakręcona z rozmachem opowieść o powstaniu ludowym przeciwko terrorowi rewolucji francuskiej, prześladowaniu duchowieństwa i Kościoła, które wybuchło wiosną 1793 roku. Seanse w środę, 13 marca o godz. 12:00 i 18:00. Bilety w cenie 15 zł do nabycia przed projekcjami.

Zapraszam do włączenia się w modlitwę nowennową "Akcja 21:20" w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca. Układ Nowenny jest bardzo prosty. Wystarczy odczytać intencję na dany dzień i odmówić "Ojcze nasz", "Zdrowaś Maryjo" oraz modlitwę w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi. Szczegółowy program nowenny znajduje się na stronie: www.nowenna2120.pl
statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl