IV Niedziela Zwykła - 28 stycznia 2024

28/01/2024 22:27

Ogłoszenia duszpasterskie

Przeżywamy IV niedzielę w ciągu roku. Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od Złego. Jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.

W piątek, 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 7:45, 18:00. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych, których mieszkańcy ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata, a więc także i za nas.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nie zapomnijmy o spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Kapłani będą oczekiwać w konfesjonałach na 15 minut przed Mszą św. a w piątek od godz. 17:30. Msze św. wotywne o godz. 7:00, po nich adoracja Najświętszego Sakramentu.

Chorych, którzy chcą skorzystać z posługi sakramentalnej w pierwszy piątek, prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Kuria Diecezji Radomskiej zaprasza na Kurs pastoralno-liturgiczny dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego. Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które pragną dokumentować celebracje liturgiczne. Obowiązujące przepisy liturgiczne wymagają ukończenia takiego kursu. Szczegóły można znaleźć tutaj.
statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl