Niedziela Chrztu Pańskiego - 13 stycznia 2019

13/01/2019 21:54

Ogłoszenia duszpasterskie

Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: "To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie".

Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego.

W czwartek, 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem "Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!". W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

W sobotę, 19 stycznia przypada dzień imienin naszego Pasterza, Księdza Biskupa Henryka Tomasika. Z tej racji zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Dostojnego Solenizanta do Katedry na godz. 18:00.

W minoną sobotę zakończyliśmy planowaną wizytę duszpasterską. Wszystkim rodzinom naszej parafii przekazujemy słowa podziękowania za świadectwo wiary. Bóg zapłać za oczekiwanie, otwarte drzwi domów i mieszkań, za życzliwość, serdeczne rozmowy, troskę o parafię oraz za gościnę i złożone ofiary. Jeżeli ktoś chciałby jeszcze zaprosić kapłana do swojego domu z Bożym  błogosławieństwem nadal jest taka możliwość. Zgłoszenia odwiedzin w zakrystii i kancelarii oraz telefonicznie. Sprawozdanie pokolędowe przedstawimy w ostatnią niedzielę stycznia.
Wszystkich mieszkańców naszej parafii, zarówno tych, którzy nas przyjęli, jak i tych obojętnych, u których drzwi zastaliśmy zamknięte, obejmujemy modlitwą.

Od poniedziałku, 14 stycznia kancelaria parafialna będzie pracować również po południu.

W kościele na stoliku pod chórem dostępne są pocztówki ze zdjęciem naszej tegorocznej Szopki oraz  świątecznym wystrojem prezbiterium. Kartka zawiera także podstawowe informacjami o funkcjonowaniu parafii. Pocztówki są naszym prezentem dla każdego z Was. Na facebooku można zagłosować na naszą szopkę, która bierze udział w konkursie na najładniejszą i najciekawszą szopkę Diecezji Radomskiej. Szczegóły tutaj.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl