Niedziela Chrztu Pańskiego - 7 stycznia 2018

07/01/2018 00:00

Ogłoszenia duszpasterskie

Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: "To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie".

Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego.

Zapraszamy wszystkich słuchaczy i sympatyków Radia Maryja na spotkanie Opłatkowe w sobotę, 13 stycznia. Rozpoczęcie o godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie Msza święta i dzielenie się opłatkiem.

W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Niech będzie ona okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru.

Jeżeli ktoś nie mógł z jakiegoś powodu przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie, może zaprosić go indywidualnie umawiając wizytę w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Jesteśmy otwarci na takie zaproszenie.

Plan kolędy dostępny tutaj.statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl