Niedziela Chrztu Pańskiego - 7 stycznia 2024

07/01/2024 14:59

Ogłoszenia duszpasterskie

Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego.

Resursa Obywatelska w Radomiu zaprasza w środę, 10 stycznia o godz. 12:00 i 18:00 na projekcję filmu dokumentalnego "Oblicze Jezusa"

W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Niech będzie ona okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru. Jeszcze raz bardzo prosimy o wyraźne znaki oczekiwania, a także ewentualną pomoc w podprowadzeniu do oczekujących rodzin.

Jeżeli ktoś nie mógł z jakiegoś powodu przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie, może zaprosić go indywidualnie, umawiając wizytę w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Plan odwiedzin duszpasterskich można znaleźć tutaj.

W okresie trwania wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna pracuje w poniedziałki, wtorki, czwartki, soboty od godz. 9:00 do 9:30.
statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl