Niedziela Palmowa - 24 marca 2024

24/03/2024 13:28

Ogłoszenia duszpasterskie

Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 17:00 nabożeństwo Gorzkich Żali z ostatnią nauką pasyjną.

Dziś o godz. 19:00 ulicami Radomia przejdzie Droga Krzyżowa. Nabożeństwo rozpocznie się przed naszą świątynią, a zakończy przy katedrze. Będzie mu przewodniczył i rozważania poprowadzi Bp Marek Solarczyk.

Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota są dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne. Zapraszamy do udziału w bogatej liturgii Triduum Paschalnego. W te dni kancelaria parafialna nieczynna.

W Wielki Czwartek celebrowana jest tylko jedna Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. W naszej świątyni rozpocznie się o godz. 19:00. Po hymnie "Chwała na wysokości Bogu" umilkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego ciemnicą. Adoracja do godz. 22:00.

W Wielki Piątek na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. O godz. 8:00 zostanie odmówiona Jutrznia, która rozpocznie adorację. O godz. 18:00 Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 19:00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 22:00. W tym dniu wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości pokarmu przez osoby dorosłe.

Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Zwyczaj błogosławienia pokarmów na stół wielkanocny jest jednym z obrzędów liturgii Wielkiej Soboty. Błogosławieństwo pokarmów w kościele od godz. 8:00 do godz. 13:00. Postarajmy się tak zaplanować przyjście do kościoła, aby zatrzymać się na adoracji przy Grobie Pańskim. W sobotni wieczór o godz. 19:00 rozpocznie się Wigilia Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa.

Procesja Rezurekcyjna i Msza św. w niedzielę o godz. 6:00. Nie ma Mszy św. o godz. 7:30. Dalsze Msze św. według porządku niedzielnego: 9:30, 11:00, 12:30, 18:00. Pamiętajmy w tym dniu o zmianie czasu z zimowego na letni.

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby restauratorskie naszej świątyni oraz za ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Słowo Bp Marka Solarczyka
Odpowiadając na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, tegorocznym obchodem Świąt Wielkanocnych rozpoczynamy dziewięcioletnią Wielką Nowennę, której celem jest odrodzenie duchowo-moralne i przygotowanie całego Kościoła w Polsce do wielkiego Jubileuszu dwutysiąclecia naszego Odkupienia, który będziemy przeżywać w 2033 roku. Niech ten czas będzie naszym szczególnym dziękczynieniem i uwielbieniem Trójcy Świętej za dzieło Odkupienia.
statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl