Niedziela Świętej Rodziny - 30 grudnia 2018

30/12/2018 12:48

Ogłoszenia duszpasterskie

Dzisiejsza niedziela jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój i miłość do naszych domów.

Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku 2018 oraz dziękczynne "Ciebie, Boga, wysławiamy" za otrzymane w tym czasie łaski. Zachęcamy do licznego udziału w tym zgromadzeniu liturgicznym.

We wtorek, w Nowy Rok obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Rozpocznijmy nowy rok w imię Boże.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W modlitwach prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, a w piątek przepraszamy Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii. Prosimy o miłosierdzie dla tych, którzy Pana Boga przeprosić nie chcą. Msze św. wotywne w tych dniach o godz. 7:45.

W przyszłą niedzielę, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego u nas tradycyjnie nazywaną świętem Trzech Króli, która przypomina nam, że Syn Boży, posłany przez Ojca na świat, objawił się ludziom jako Zbawiciel całego świata. Podczas Mszy Świętych pobłogosławmy kadzidło i kredę dla oznaczenia naszych mieszkań. W tym dniu ulicami Radomia przejdzie Orszak Trzech Króli. Wymarsz Orszaku o godz. 12.00 z Radomskiego Rynku. Poprzedzi go o godz. 11:00 Msza św. w naszej świątyni.

W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie - kolęda. Przeżyjmy je w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Jest to okazja do spotkania i bliższego poznania się, wymiany myśli. Otwórzmy nasze serca i domy na Boże Błogosławieństwo. Niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Bardzo prosimy o jakieś znaki oczekiwania (otwarta furtka, uchylone drzwi, obrazek święty czy prośba skierowana do sąsiadów o podprowadzenie księdza). Złożone ofiary będą przeznaczone na spłatę zobowiązań za tegoroczne prace renowacyjne, jak i na dalsze prace restauratorskie w świątyni i wokół niej. Już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać i dziękuję.

Plan kolędy jest dostępny jest tutaj.

Podczas trwania wizyty duszpasterskiej kancelaria pracuje w poniedziałki, wtorki, czwartki w godz. 9:00-10:00. W sprawach pilnych prosi o kontakt przed lub po Mszach św.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl