Niedziela Świętej Rodziny - 31 grudnia 2017

31/12/2017 00:11

Ogłoszenia duszpasterskie

Dzisiejsza, ostatnia niedziela kończącego się roku 2017, jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój i miłość do naszych domów.
Podczas Mszy św. o godz. 18:00 odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2017 oraz dziękczynne "Ciebie, Boga, wysławiamy" za otrzymane w tym czasie łaski. Zachęcamy do licznego udziału w tym zgromadzeniu liturgicznym.

Jutro, w Nowy Rok obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Postarajmy się nowy rok rozpocząć w imię Boże.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W modlitwach prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, a w piątek przepraszamy Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii. Prosimy o miłosierdzie dla tych, którzy Pana Boga przeprosić nie chcą.

W sobotę, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego u nas tradycyjnie nazywaną świętem Trzech Króli, która przypomina nam, że Syn Boży, posłany przez Ojca na świat, objawił się ludziom jako Zbawiciel całego świata. Podczas Mszy Świętych sprawowanych w porządku niedzielnym, pobłogosławmy kadzidło i kredę dla oznaczenia naszych mieszkań. Kredę i kadzidło będzie można otrzymać przed kościołem - składając ofiarę na misje.
W tym dniu, ulicami Radomia przejdzie Orszak Trzech Króli. Wymarsz Orszaku o godz. 12.00 z Radomskiego Rynku. Poprzedzi go Msza św. o godz. 11:00  w naszej świątyni.    
Również w tym dniu przypada srebrny jubileusz biskupstwa Księdza Biskupa Henryka Tomasika. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy dziękczynnej z naszym Biskupem w katedrze radomskiej o godz. 18:00

W przyszłą niedzielę, 7 stycznia przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
O godz. 17:00  zapraszamy na koncert kolęd niezwykłych w wykonaniu TRIO CANTABILE z Lublina.
O godz. 18:00 Msza święta i spotkanie opłatkowe naszej Grupy pielgrzymkowej nr 1.

W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie - kolęda. Przeżyjmy je w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Jest to okazja do spotkania i bliższego poznania się, wymiany myśli. Otwórzmy nasze serca i domy na Boże Błogosławieństwo. Niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Bardzo prosimy o jakieś znaki oczekiwania (otwarta furtka, uchylone drzwi, obrazek święty czy prośba skierowana do sąsiadów o podprowadzenie księdza). Złożone ofiary będą przeznaczone na spłatę zaciągniętych długów w związku tegorocznymi remontami dachów oraz restauracją polichromii i obrazu "Ukrzyżowanie". Już dziś składamy nasze serdeczne Bóg zapłać i dziękuję.

Plan kolędy jest dostępny jest tutaj.

Podczas trwania wizyty duszpasterskiej kancelaria pracuje w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty w godz. 9:00-10:00.statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl