Niedziela Świętej Rodziny - 31 grudnia 2023

31/12/2023 14:54

Ogłoszenia duszpasterskie

Dzisiejsza, ostatnia niedziela kończącego się roku 2023 jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój i miłość do naszych domów.
Podczas Mszy św. o godz. 18:00 odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym oraz dziękczynne "Te Deum Laudamus” za otrzymane w tym czasie łaski. Zachęcamy do licznego udziału.

Jutro nowy rok. Obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte według porządku niedzielnego. Postarajmy się nowy rok rozpocząć w imię Boże.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W modlitwach prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, a w piątek przepraszamy Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii. Prosimy o miłosierdzie dla tych, którzy Pana Boga przeprosić nie chcą.

W sobotę, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego u nas tradycyjnie nazywaną świętem Trzech Króli, która przypomina nam, że Syn Boży posłany przez Ojca na świat, objawił się ludziom jako Zbawiciel całego świata. Podczas Mszy świętych sprawowanych w porządku niedzielnym, pobłogosławmy kadzidło i kredę dla oznaczenia naszych mieszkań. Kredę i kadzidło będzie można otrzymać przed kościołem - składając ofiarę na misje.

W tym dniu ulicami Radomia przejdzie Orszak Trzech Króli. Wymarsz Orszaku o godz. 12.00 z Radomskiego Rynku. Poprzedzi go Msza św. o godz. 11.00 w naszej świątyni pod przewodnictwem Bp Marka Solarczyka.

Spotkanie opłatkowe członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium odbędzie się w niedzielę, 7 stycznia w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. O godz. 11.00 konferencją, po niej Eucharystia i spotkaniu opłatkowe.

W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie. Przeżyjmy je w duchu Bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Jest to okazja do spotkania i bliższego poznania się, wymiany myśli. Otwórzmy nasze serca i domy na Boże Błogosławieństwo. Niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Bardzo prosimy o wyraźne znaki oczekiwania (otwarta furtka, uchylone drzwi, obrazek święty czy prośba skierowana do sąsiadów o podprowadzenie księdza). Złożone ofiary będą przeznaczone na spłatę zaciągniętych długów w związku z wykonaniem placu wokół świątyni. Już dziś dziękujemy i składamy nasze serdeczne Bóg zapłać.

Plan odwiedzin duszpasterskich można znaleźć tutaj.

W okresie trwania wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna pracuje w poniedziałki, wtorki, czwartki, soboty od godz. 9:00 do 9:30.
statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl