Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 31 marca 2024

31/03/2024 22:34

Ogłoszenia duszpasterskie

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w ubogacenie liturgii w czasie Triduum Paschalnego. Szczególnie kapłanom, siostrom zakonnym, Liturgicznej służbie ołtarza, Panu organiście i zespołowi wokalnemu "Cantus miraculus".

Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w każdą niedzielę.

W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Dlatego w najbliższy piątek, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ponieważ uroczystości znoszą ten obowiązek.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Po porannych Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Przyszła niedziela, druga niedziela Wielkanocy, będzie uroczystą Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia.

W zakrystii można jeszcze nabyć książkę przewodnik po radomskiej Farze.

Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom, wszystkim, którym bliska jest Radomska Fara z okazji tych świąt, życzymy Bożego błogosławieństwa od Zmartwychwstałego Chrystusa. Niech On napełni Was nadzieją na zwycięstwo dobra nad złem. Niech da cierpliwość i miłość wzajemną oraz łaskę pokoju. Niech obdarzy siłą do dostrzegania tego, co dobre i piękne. Niech pomnaża w Was prawdziwą radość.
statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl