Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata - 25 listopada 2018

25/11/2018 12:18

Ogłoszenia duszpasterskie

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, stanowi zwieńczenie roku liturgicznego. Uwielbiamy Pana Boga i dziękujemy Mu za dzieło stworzenia i odkupienia. Uwielbiamy i składamy dzięki za Jego wcielenie, śmierć i zmartwychwstanie. Przez chrzest święty uczestniczymy w tym misterium i poddajemy się królewskiej władzy Jezusa Chrystusa, który pragnie nas wszystkich zjednoczyć w swoim królestwie prawdy, pokoju i zbawienia.

Za tydzień, I niedzielą Adwentu rozpoczniemy nowy rok liturgiczny, którego hasło przewodnie brzmi: "W mocy Bożego Ducha".

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza wotywne o godz. 7:45, wcześniej wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Jesteśmy w trakcie rozliczania dotacji na prace konserwatorskie przy malowidłach w ostatnim prześle nawy głównej i emporze chórowej. W najbliższych tygodniach powinny zakończyć się prace, które miały na celu zabezpieczenie kościoła przed wilgocią. Trwa tynkowanie, dezynfekcja oraz renowacja boazerii. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca prosimy o dar serca na potrzeby remontowe i restauratorskie naszej farnej świątyni. Już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary te składane na tace, indywidualne i na konto parafii. Bóg zapłać.

W sobotę, 1 grudnia Mszą św. o godz. 11:00 w katedrze rozpocznie się proces beatyfikacyjny ks. Romana Kotlarza. Do udziału we Mszy św. i pierwszej sesji zaprasza pasterz diecezji Bp Henryk Tomasik.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl