Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata - 26 listopada 2017

26/11/2017 00:30

Ogłoszenia duszpasterskie

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, stanowi zwieńczenie roku liturgicznego. Uwielbiamy Pana Boga i dziękujemy Mu za dzieło stworzenia i odkupienia. Uwielbiamy i składamy dzięki za Jego wcielenie, śmierć i zmartwychwstanie. Przez chrzest święty uczestniczymy w tym misterium i poddajemy się królewskiej władzy Jezusa Chrystusa, który pragnie nas wszystkich zjednoczyć w swoim królestwie prawdy, pokoju i zbawienia.

Za tydzień, I niedzielą Adwentu rozpoczniemy nowy rok liturgiczny, którego hasło przewodnie brzmi: "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym".

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Msze wotywne o godz. 7:45, wcześniej wystawienie Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi w ciągu tygodnia na 15 minut przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 17:30.

Chorych odwiedzimy w domach w piątek. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

W tym tygodniu powinien nastąpić odbiór konserwatorski zabytkowego, poźnorenesansowego obrazu "Ukrzyżowanie". By obraz mógł wrócić na swoje miejsce w kościele, potrzebne jest jeszcze odnowienie ramy. Już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary na potrzeby remontowe i restauratorskie naszej Farnej świątyni.statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl